!NOVINKA! Půjčujeme E-KNIHY
Aktuality z knihovny

!NOVINKA! Půjčujeme E-KNIHY

PŮJČOVÁNÍ E-KNIH V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ V SUŠICI

 

Věděli jste, že knihovny ve spolupráci s portálem www.palmknihy.cz nabízejí svým čtenářům k vypůjčení přes 11 000 e-knih? Navíc odkudkoliv a zdarma (v rámci ročního čtenářského poplatku)?

Z pohodlí domova si můžete jednoduše vypůjčit e-knihu přes on-line katalog knihovny, která se Vám obratem zobrazí v knihovničce aplikace Palmknihy s viditelně označeným termínem vrácení.

Výpůjční lhůta je 31 dnů a lze číst až 3 tituly najednou (bez nutnosti připojení k internetu).

32. den se e-kniha sama vymaže z aplikace.

 

Postup pro čtenáře

 

Jak se zapojit do e-Výpůjček:

Zaregistrujte se v Městské knihovně v Sušici.

Stáhněte si aplikaci Palmknihy do čtecího zařízení, která je k dispozici ke stažení zdarma na Google Play pro Android (verze 5 a vyšší) nebo přes App store pro iOS (verze 11 a vyšší).

Pozor! V aplikaci se registrujte stejným e-mailem, kterým jste registrováni v knihovně. Případně oznamte jinou emailovou adresu knihovně.

 

Přihlaste se přes on-line katalog do svého čtenářského konta:

Otevřete katalog, který je dostupný na https://www.knihovnasusice.cz a přihlaste se do svého čtenářského konta (musíte být registrovaným čtenářem knihovny).

Zadejte hledaný výraz do vyhledávacího pole. Pokud je možné si knihu půjčit elektronicky, je u ní aktivní tlačítko „Půjčit E-knihu!"

Po odsouhlasení podmínek klikněte na vyžádat si e-knihu.

 

Jak otevřít e-knihu:

Otevřete aplikaci Palmknihy. Sekce E-knihy bude zpočátku prázdná. Zmáčkněte tlačítko Aktualizovat knihovnu.

Kliknutím na obálku stáhnete e-knihu, po tomto kroku lze e-knihu číst i bez připojení k internetu.  Za 31 dní se e-Výpůjčka sama vrátí.