Stanislav Vrba, Jan Vošalík - Záchranáři v akci
Ostatní

Stanislav Vrba, Jan Vošalík - Záchranáři v akci

1. srpen 2023

Záchranáři v akci – reportážní foto z mezinárodního součinnostního cvičení Rescue Patrol

Fotografie, které vám v rámci naší besedy představíme, jsou vybrány z řádově stovek, spíše tisíců fotek, které jsme, v průběhu posledních cca 7 let, pořídili na mezinárodním součinnostním cvičení pro záchranné složky Rescue Patrol. To již více než 20 let pořádají záchranáři z České Kamenice.

Cvičení se, se svými nároky na fyzickou a psychickou zdatnost účastníků, řadí k nejnáročnějším akcím tohoto formátu, pořádaným v ČR. Je zaměřeno na zkvalitnění spolupráce zasahujících složek při záchranných operacích s hromadným výskytem raněných (živelné katastrofy, hromadná neštěstí, průmyslové havárie, šíření infekcí, apod.).

I z fotografického hlediska se jedná o celkem náročnou reportáž – fotí se za každého počasí, v každé denní době, na mnoha zajímavých, ale mnohdy ne úplně bezpečných místech. Člověk se několikrát denně přesouvá, denně nachodíte 10 a více km v různém terénu, lezení v hloubkách a výškách, krkolomné hledání správného úhlu je samozřejmou součástí. Podmínkou pro nás, stejně jako pro přímé účastníky, je používání ochranných pomůcek (bezpečná obuv, helma, reflexní vesta). Zabrat dostává nejen tělo, ale i materiál, oceníte každé deko výbavy, které nemusíte mít s sebou.

 

Více o cvičení a o pořádající organizaci naleznete zde na webu http://zachranarick.cz/rescue-patrol 

 

Více o tom, jak se fotí záchranáři v akci, vám povíme v rámci naší přednášky :-)