Přijďte NA HRÁTKY
Ostatní
črv
11

Přijďte NA HRÁTKY

11. červenec 2020
14:00

Přijďte NA HRÁTKY

Potkat se, podívat se a zažít divadelně-výtvarné hudební hrátky. Letos posedmé.

14:00 Když se zhasne, tak to začně / Teátr Vaštar

Malý Honzík nemá rád tmu. Když se zhasne, z pokojíčku se stane strašidelné místo. A nikdo mu to nevěří. Pohádkový příbeh pro děti od 3 let.

15:00 Vyberte si pohádku / Martin Hak

Jde o živé vyprávění klasické pohádky. Vyprávěč dává divákům vybrat jednu ze tří nabízených. Napr. O kůzlátkách, O třech prasátkách, O Otesánkovi nebo O Červené Karkulce, O perníkové chaloupce apod.. Vyhraná pak opravdu zazní s "celou parádou". Inscenace je vhodná pro diváky od 7 let a v mnoha variantách pro kohokoliv přes dospělé až po dědečky a babičky. A kdo si myslí, že každou z těch pohádek dávno zná, bude se divit.

16:00 Pohádkové atrakce / Teátr Vaštar

HRADNÍ STŘELNICE / Hrad obsadili draci a další obludy. Musíme se jich zbavit a hrad vysvobodit. Středověké bambitky prověří vaši dobrou mušku. ZACHRAŇTE VAJÍČKO / Vyhněte se všem nástrahám a vraťte vajíčko zpátky do hnízda. Hra pro šikovné ruce. V HUBĚ DRAKA / Nejlepší střelec je ten, kdo se trefí drakovi přímo do chřtánu. ZLATÁ RYBKA / Chytit zlatou rybku se hned tak někomu napodaří. 

Plackovací dílna / Svět placek

Váňovi a jejich zázračný stroj. Přijďte si vytvořit placku - další ročník, další kousek. Kdo ještě nemá placku z Hrátek, jako by (na nich) nebyl.

17:00 O statečné babičce Jarušce / Martin Hak

Skutečný příběh z roku 1945. Jedna šestnáctiletá slečna udělala něco, nad čím rozumní lidé musí kroutit hlavou. Udělala to však z lásky a tento fakt vrhá na její čin zvláštní světlo. Můžeme se ptát, co je to odvaha, statečnost, strach, zodpovědnost, … otevírají se vrátka do našich životních událostí a vzpomínek a provokují ke sdílení vlastních, možná někdy nevyřčených zkušeností a zážitků.

Inscenace je určena divákům od 12 let, dospělým i dědům a babičkám. 

18:30 Ta Kometa /koncert hvězdné kapely