Kozí kraviny - Festival Tanec Praha 2021
Tanec
Čer
23

Kozí kraviny - Festival Tanec Praha 2021

23. Červen 2021
16:00

Představení nejen pro děti

Jak tančí kráva? Inspirací inscenace je skutečná kráva Málina ilustrátorky Terezy Říčanové a touha Báry Látalové ocitnout se v jedné z Tereziných knížek. Kráva je obrovské zvíře, funící teplé tělo, kamarádka. Každodenní život s ní se stal pro Terezu natolik silným zážitkem, že jí už přestal štěteček a papír stačit, a postupně začaly s Bárou tančit divadlo o krávě a pro krávu. Vznikl tak duet autorek, dialog mezi zvířetem a člověkem, performerkami a publikem, výtvarnicí a tanečnicí.

Věnováno Málině, která odešla do kravího nebe na podzim 2020.

Barbora Látalová je tanečnice, choreografka a pedagožka, iniciátorka a spoluzakladatelka spolku Ostružina. Absolventka konzervatoře Duncan Centra se stáží na Hunter College of City University of New York. Jako taneční a pohybová lektorka působila na herecké fakultě vysoké školy HINT v Norsku. Jako interpret a tvůrce se podílela na mnoha českých i mezinárodních projektech. Dlouhodobě vede Dětské studio divadla PONEC a věnuje se projektu Tanec školám.

Tereza Říčanová

Tereza Říčanová je výtvarnice a performerka.Ilustrovala několik autorských knih Kozí, Vánoční knížka, To je Istanbul, Pozdravy ze Snové země a další. Učí na střední škole SUPŠ Helenín praktická výtvarná cvičení. Hraje menší papírová divadla založená na storytellingu, např. Vlk Šedivák. Ve volném čase se věnuje lesničení a sýrařině (zpracování mléka).

www.ostruzina.eu

Tvorba : Tereza Říčanová, Barbora Látalová

Účinkující : Tereza Říčanová, Barbora Látalová / Helena Arenbergerová

Vizuální koncept : Tereza Říčanová

Zvuk : Petr  Zábrodský

Dramaturgie původní divadelní verze : Eva Rosemarijn

Producent  : OSTRUŽINA z.s

Produkce : Lucia Račková

Koprodukce : TANEC PRAHA / PONEC – divadlo pro tanec

Foto : Vojtěch Brtnický

Za podpory :  Magistrát Hl. m. Prahy, Ministerstvo kultury ČR

Představení se koná dle platných protiepidemických opatření.