Koncert harfistky K. Ševčíkové v duetu Angelorum
Hudba
Srp
7

Koncert harfistky K. Ševčíkové v duetu Angelorum

7. Srpen 2021
18:00

Koncert pro harfu a soprán v podání Kataríny Ševčíkové a Valentýny Mužíkové.

Při koncertě zazní skladby klasické hudby od renesance po 21. století, ale i o historii a způsobu hry na harfu.

Délka koncertu: 60 minut

Vstupné: 120 Kč

Rezervace vstupenek na recepci zámku nebo na telefonním čísle 725 083 093.

Katarína Ševčíková patří mezi vyhledávané harfistky nejen v České republice a na Slovensku, ale svou brilantní hrou, technickými znalostmi a šarmem okouzlila nadšené posluchače královského nástroje i v jiných zemích jako jsou Švýcarsko, Německo, Rakousko, Skandinávie, kde pravidelně vystupuje. Věnuje se především sólové hře a již pravidelně několik let ročně doprovází tóny harfy více jako 400 akcí, koncertů, gala večerů, privátních eventů. Věnuje se také i produkci relaxačního charakteru a muzikoterapii v lázeňských městech pro pohlazení těla i duše hudbou. Interpretuje nejen tvorbu klasické hudby různých období, ale také hudbu jiných žánrů (pop, folk, jazz a také filmovou hudbu v úpravě pro harfu).

Kromě sólových koncertů také vystupuje i v komorních sestavách a spolupracuje s řadou hudebníků. Stala se tak za posledních deset let jednou z nejvyhledávanějších harfistek ve všech hudebních žánrech a také světa showbusinessu. Tónem a koncertem její královské harfy jsou každoročně velice elegantně a důstojně zahajované i různé prestižní akce a slavnostní příležitosti nejenom u nás ale i v zahraničí.

Od roku 2020 se začala také věnovat pedagogické činnosti, předáváním svých znalostí a zkušeností dalším generacím vyučováním hry na harfu v Německém Bavorsku.

Valentýna Mužíková pochází z Plzeňskho kraje a se zpěvem je spjatá  od svého dětství. Studovala na Státní Konzervatoři v Plzni pod vedením světové uznávané české sopranistky Simony Procházkové a toto studium úspěšně ukončila v roce 2019.

Účinkuje v operním sboru divadla J. K. Tyla v Plzni a paralelně dál studuje na vysoké škole operní zpěv.

S harfistkou Katarínou Ševčíkovou spolupracuje od roku 2016 a společně tak úspěšně odehráli již řadu koncertů po celé ČR a také v zahraničí.