Irena Budweiserová a Jakub Racek na Mouřenci
Hudba
črv
24

Irena Budweiserová a Jakub Racek na Mouřenci

24. červenec 2020
18:00

Irena Budweiserová byla 30 let členkou skupiny Spirituál Kvintet. Účinkovala v muzikálech (Babylon, Sny svatojánských nocí, Svět plný andělů a Romeo a Julie na ledu), v Národním divadle zpívala v Oratoriu Bastard. Podílela se na celé řadě nahrávek se Spirituál kvintetem, Janem Spáleným, Rangers nebo s Big bandem Josefa Vejvody, Vydala zatím 9 sólových CD / desáté je na cestě / , některé z nich byly nominovány na ceny Jazzový Kája, Anděl.

Jakub Racek je kytarista a zpěvák. Prošel skupinami mnoha žánrů, jazz, bluegrass, rockabilly atd. Bluegrassovou asociací ČR 5x vyhlášen kytaristou roku. V roce 1998 získal na mezinárodní soutěži bluegrassových skupin ve Vídni pořádané americkou SPBGMA ocenění „Best guitar player“. Byl členem pražského Monogramu a rakouského Nuggetu. S I. Budweiserovou hraje na elektrickou kytaru, s použitím zajímavých efektů dokáže vyplnit prostor tak, že písně působí plně a evokují celou kapelu.

 

Na co se můžete těšit na Mouřenci?

Na velmi osobitý a zároveň energický projev Ireny Budweiserové při interpretaci spirituálů, gospelů, písniček vhodných do sakrálních prostor podpořený virtuosní hrou kytaristy Jakuba Racka, se kterým Irena zapívá i několik duetů. Na koncertu uslyšíte například spirituály Hush, Everytime, Lord Help me, Nobody Knows, Stranger či Jericho