Pohybová dílna - Ve svém těle doma, KD Sokolovna, Husův sál, vstupné 150,-Kč
15.08.

Pohybová dílna - Ve svém těle doma, KD Sokolovna, Husův sál, vstupné 150,-Kč

15. srpen 2023
17:00

Ve svém těle doma

Co nám naše tělo říká? Jaké vysílá signály v náročných situacích? Jak na ně odpovídáme? Dokážeme se svým tělem komunikovat? Vnímáme, co se v nás děje? Máme nástroje, jak si pomoci v zátěžových situacích? Jak tělo i mysl uvolňovat, porozumět svému tělu a cítit se v něm dobře? Jak vypadá náš pohyb, postoj těla, co vše v sobě odráží? Cítíme v těle bloky nebo vnímáme zaběhlé pohybové stereotypy?

Pokud se vás nějak tyto otázky dotýkají, jste zváni na úvod do somatiky. Přístup, zkoumající souvislosti, hledající celistvost a pohyb, který je v souladu se všemi složkami naší bytosti a pracující s tělem jako nástrojem k nastartování procesu vlastního „sebeuzdravování“. Přijďte ochutnat a zažít hlubší vnímaní těla a pohybu. Dílna vám nabídne prostor prožít svůj pohyb a sebe sama zevnitř. Součástí dílny bude povídání, pohybová část a společné sdílení. 

 

Dílna je otevřená všem bez předchozích zkušeností, maximální počet 20 lidí

S sebou: pohodlný oděv, deku, pití

 

Dílnou provede Kristýna Pítrová:

somatice se věnuje od roku 2019, v Sušici vede spolu s Janou Čermákovou již druhým rokem program Do těla, v září plánuje lekce rozšiřovat, věnovat se jak skupinám, tak jednotlivcům.

„Mým přáním je pracovat  nejen s dospělými klienty, ale zaměřit se i na dospívající, seniory a děti, u kterých se odpojení od těla projevuje čím dál více.

Sama mám za sebou dlouhou cestu skrze různé pohybové přístupy přes jógu, africký tanec, bojové umění Shintaido, kontaktní improvizaci až po somatiku.  Do své práce promítám veškeré nasbírané zkušenosti. Nejzásadnější bylo pro mě studium pohybové terapie, tříletý somatický výcvik “Vědomé tělo“ u Reny Milgrom, který mě zavedl opravdu do těla  a představil ucelený komplex, dávající mi hluboký smysl. Jde o materiál, jež mohu zkoumat a prohlubovat do konce svého života a zároveň se o něj dělit s ostatními.“

Projekt se koná za finanční podpory Plzeňského kraje. 

www.turisturaj.cz 

 

vstupné 150,-Kč