Beseda s režisérem Viliemem Poltikovičem, promítání ukázek z filmu Smrt jako brána, kino Sušice, vstupné 150,-Kč
15.08.

Beseda s režisérem Viliemem Poltikovičem, promítání ukázek z filmu Smrt jako brána, kino Sušice, vstupné 150,-Kč

15. srpen 2023
19:30

SMRT JAKO BRÁNA

 

 - promítání ukázek z připravovaného filmu a beseda s režisérem Viliamem Poltikovičem

 

Celovečerní dokumentární film Smrt jako brána volně navazuje na seriál ČT Brána smrti prezentující zcela jiný pohled na konec života v lidském těle.

Místo strachu, úzkosti a depresí ze smrti ve filmu uvidíme, že staré a přírodní kultury smrt lidského těla vnímají jako přechod a transformaci do jiné sféry bytí. V souladu s tímto přístupem promluví významní světoví vědci, podpoří kontinuitu bytí po smrti a vysvětlí, že prvotní je vědomí, ne hmota. Film nabízí inspiraci, jak přijmout smrt, jak se na ni připravit i jak se vyrovnat s odchodem blízkých. Filmem provází Jaroslav Dušek.

Komentované ukázky představí Stanislava Grofa a jeho pozoruhodnou zkušenost mimo tělo, výpověď Miroslava Krejčíře vysvětlí, jak překvapivá zkušenost blízké smrti vedla k úplné ztrátě strachu ze smrti, jedinečný fenomén sdílené smrti (který snad nejvíce nasvědčuje pro pokračování bytí v jiné sféře) představí Raymond Moody, že někteří umírající již nechtějí být zachraňováni, vysvětlí záchranářka Dana Hlaváčková, o ztrátě dítěte promluví Jitka Ševčíková a jak je to s přechodem do jiné sféry bytí povypráví umírající Julia.

Projekt se koná za finanční podpory Plzeňského kraje. 

www.turisturaj.cz 

 

 

Cena vstupenky: 150,-Kč