Festival YOUNG MUSICIANS in SUŠICE 2024
Hudba
čer
20

Festival YOUNG MUSICIANS in SUŠICE 2024

20. červen 2024
00:00

Young Musicians Festival Sušice 24

 

- termín: 20.-22.6. 2024

- festival mladých hudebníků z partnerských měst Douzelage

 

Město Sušice ve spolupráci se SIRKUSem a ZUŠ Sušice vás srdečně zvou na chystaný Young Musicians Festival, který proběhne v Sušici 20. - 22.6.

 

Co se přesně chystá?

Partnerská města mezinárodní evropské asociace Douzelage přivezou do Sušice hudební uskupení, která zahrají koncerty pro veřejnost na vybraných místech v Sušici. Sušice letos slaví 20. let od vstupu do asociace, série zajímavých vystoupení nabízí ideální možnost, jak si výročí připomenout. Do Sušice přijedou hudební uskupení z Litvy, Maďarska, Portugalska, Slovenska, Anglie a Dánska. Zahrají menší koncerty v sušických kavárnách a muzeu, akce vyvrcholí velkým sobotním společným koncertem ve Smetanově sále. V pátek večer se můžete těšit i na vystoupení sušické kapely Paddy´s Bangers.

 

Co je Douzelage?

Asociace evropských měst vznikla v roce 1991, v současné době do ní patří 28 evropských měst. Cílem je prohlubovat vzájemnou spolupráci, organizovat mezinárodní projekty zejména pro mládež a studenty, kteří mají jedinečnou možnost poznat odlišnou kulturu jiných zemí a vylepšovat cizí jazyky. Sušice je člene, Douzelage od roku 2004. Více informací ZDE

(https://douzelage.eu/douzelage/)