Radomil Uhlíř - Ordinárium
Galerie SIRKUS

Radomil Uhlíř - Ordinárium

14. leden 2017

Galerie SIRKUS Sušice Vás srdečně zve v sobotu 14.1.2017 od 17 hodin na zahájení výstavy ORDINÁRIUM za osobní účasti autora obrazů Radomila Uhlíře.

 

Radomil Uhlíř začínal v 80. letech minulého století jako hudebník, zpěvák, performer, herec, režisér v souborech Ultrapunk, Dvouletá fáma, Vizita, Sklep, Ženy, Kvartet doktora Konopného. S jednotlivými soubory vydal nespočet CD i DVD. Zatím poslední album seskupení Uhlíř-Chadima-Jandourek-Jirucha-Kaplan nazvané též Ordinárium vyšlo v prosinci 2016.

Radomil Uhlíř hrál v mnoha českých a zahraničních filmech. V letech 1995-99 pracoval jako režisér a scénárista rozhlasových her pro Český rozhlas, stanice Vltava a Praha, a též jako moderátor a režisér kultovního rádia Limonádový Joe.  Pro Českou televizi natočil v roce 1997 dvě zdařilé televizní hry Zkouška ohněm a Jasnovidně objevovati sebe sama.

Výtvarnému umění se Radomil Uhlíř věnuje od roku 1992 s četnými pauzami. V roce 1992 s muži ze souboru Ženy vytvořil Výtvarný spolek Kučera, který se věnoval kromě práce s tradičními formáty také happeningu a tvorbě klipů. Je zastoupen v četných galeriích a českých i světových soukromých sbírkách. Výstava v sušické galerii Sirkus představí průřez pracemi z let 2013 – 2016.