Kapela MY4 vydává, svůj v pořadí, druhý videoklip.
Dění ze Sušice

Kapela MY4 vydává, svůj v pořadí, druhý videoklip.

12. leden 2021

Sušická kapela MY4 (Maj Fór) vydala 20.12. 2020 nový videoklip k hudebnímu singlu “NAVIGACE”. Ten připravila jako překvapení pro své fanoušky, když jej vydala těsně před Vánoci. 

 

Samotná píseň je o tom, že:”často hledáme sami sebe a nevíme, kdo jsme vlastně jsme. Náš cíl přitom může být blíže, než se zdá. Můžeme ho mít celou dobu přímo před nosem a stejně ho nevidět! O tom je NAVIGACE”, říká zpěvák kapely Pavel Horejš. Ten napsal text a hudbu, kterou následně produkoval Adam Vychodil, bubeník Lenky Filipové, dnes známé jako Lenny. 

 

Videoklip působí svěžím, moderním dojmem. Jde o ateliérové záběry, zajímavé přechody nebo tzv. greenscreen. Tj. technika, kdy herec stojí v popředí před rovnoměrně nasvícenou plachtou určité barvy (většinou zelená, odtud název greenscreen). Podstatné je, aby na sobě herec neměl žádnou barvu, jako má plátno. Hlavním přínosem této techniky je v “dodání” herce na různé scenerie, které buď v reálu neexistují, nebo by byly velmi nákladné na natáčení. Pozadí se pak přidá a upraví počítačově. V "Navigaci" tak můžeme vidět zpěváka kapely v New Yorku, v Paříži nebo třeba v Londýně. 

 

Autor: Jan Vavřička