Dílna praktické animace

13: 00 – 18:00, Galerie Sušice

Animace písku

Otevřená dílna bez předchozí rezervace.

Stačí dotyk a obraz se změní. Kouzlo stínového divadla s jemností a pomíjivostí obrazu z písku spojuje animace sypkých materiálů. Dílna pro malé i velké Tě naučí základy stop motion animace pomocí písku, ale třeba i rýže, čočky, listí a jiných běžně dostupných materiálů. Dílna je vhodná pro všechny věkové kategorie a není nutné mít předchozí zkušenosti s animací. Můžete přijít kdykoli v jejím průběhu a strávit zde libovolně dlouhou dobu. Menší děti mohou samozřejmě animovat společně s rodiči. Dílnou Tě provede Babu Mládová, koordinátor workshopů Festivalu Animánie. 

Kreslená animace

Otevřená dílna bez předchozí rezervace.

Víte, kolikrát musíte stejný obrázek překreslit jen s nepatrnými rozdíly, abyste vytvořili jednu vteřinu animovaného filmu? Přijďte si to vyzkoušet na workshopu. Kreslená animace je jednou z nejstarších, ale stále často využívaných animačních metod. Pomocí prosvětlovacích destiček budeme kreslit film obrázek po obrázku. Z nakreslených obrázků potom v počítači sestavíme krátký animovaný skeč. Dílna je vhodná pro děti školního věku a není potřeba žádných předchozích zkušeností s animací. Můžete přijít kdykoli v jejím průběhu a strávit zde libovolně dlouhou dobu. Dílnou Tě provede Babu Mládová, koordinátor workshopů Festivalu Animánie.

Bezplatné vstupné.

Dílna je určena pro děti, dospívající i dospělé. Dílna je otevřená - zapojit se můžete kdykoliv v průběhu jejího konání.