Petr Novák Forever: Klaunova zpověď
Hudba
črv
26

Petr Novák Forever: Klaunova zpověď

26. červenec 2020
18:00

Co je to láska, Hvězdičko blýskavá nebo Povídej. Nejen tyto hity se v průběhu následujících měsíců dostanou v živém provedení znovu k posluchačům v rámci „TOUR 75“. Jejich autor a interpret Petr Novák by totiž letos v září oslavil 75.narozeniny.

„Nejsme revival, nezpíváme ani nevypadáme jako Petr Novák a ani se o to nesnažíme. Písničky jsme přearanžovali do komorní akustické podoby a nabídneme je posluchačům společně s Novákovým životním příběhem, který během pořadu vyprávíme,“ říká Jiří Bláha, kapelník formace z Plzeňska, která si říká Petr Novák Forever.

„Prošli jsme kompletní diskografii Petra Nováka a vybrali jsme osmnáct písniček, mezi kterými jsme objevili i vyložené poklady. Pro recitál jsme se snažili najít i zajímavé a netradiční prostory, velice často hrajeme v kostelích nebo na zámcích,“ dodává Bláha a jeho slova o netypickém pojetí skladeb dokládá fakt, že kapela hraje v nástrojovém složení – piano, akustická kytara, akordeon, dechové nástroje a rytmické nástroje.

Petr Novák Forever odstartoval turné už venkovním koncertem v Rokycanech, teď vystupuje v Anníně, zavítá i do Ústí nad Orlicí nebo moravského Hulína. V den výročí nedožitých 75.narozenin tohoto rytíře českého bigbítu, tedy 6.září, pak pětice muzikantů odehraje koncert v Jindřichově Hradci v kostele, kde Petr Novák odehrál v roce 1997 svůj poslední koncert.