OBSAZENO Orlí hnízdo a návštěva berchtesgadenských solných dolů
Výlety

OBSAZENO Orlí hnízdo a návštěva berchtesgadenských solných dolů

5. leden 2023

Jedna z nejkrásnějších a turisticky nejatraktivnějších oblastí Alp – Berchtesgadenský výběžek láká každoročně tisíce návštěvníků. Do historie se zapsal nejen díky významné těžbě soli, ale i v době nacistické éry jako druhé sídlo německého kancléře Adolfa Hitlera.

Naši návštěvu začneme v palírně rodiny Grassl, která již po staletí zpracovává kořeny hořce z alpských luk a vyrábí z nich jedinečné destiláty a likéry. Po prohlídce a bezplatné ochutnávce lze zakoupit výrobky v obchodě přímo vedle palírny. Poté nás již čeká výjezd pod vrchol hory Kehlstein, kde dodnes stojí Hitlerova čajovna, nazývaná později americkými vojáky Orlí hnízdo. Při hezkém počasí se tu nabízí neopakovatelné výhledy do alpské krajiny. Závěr programu bude patřit prohlídce podzemního solného dolu v Berchtesgadenu, kde se již od středověku těžila sůl – hlavní zdroj bohatství místních vládců, berchtesgadenských proboštů.

Termín: 24.6.2023

Odjezd: 4:30 (nábřeží)

Cena: 1.150 Kč

 

Cena nezahrnuje: Orlí hnízdo (cesta autobusem tam a zpět) + návštěva solného dolu v Berchtesgadenu: 46,50 €, děti (4 - 16 let): 23 €

 

Upozornění: ceny jsou pro rok 2022, v roce 2023 se mohou lehce změnit.