Přednáška Mgr. Michaely Mrázkové, Ukliďte si doma i v životě – KonMary metoda
17.08.

Přednáška Mgr. Michaely Mrázkové, Ukliďte si doma i v životě – KonMary metoda

17. srpen 2023
18:00

Michaela Mrázková

Můj příběh

Těší mě, jmenuji se Michaela Mrázková, průvodkyně na cestě za jednodušším životem, ritualistka a jedna z prvních KonMari konzultantek v ČR. Za svůj hlavní dar považuji, že dokážu lidi namotivovat k akci. Lidé v mé přítomnosti jsou schopni vypořádat se s tím, co je dlouho tížilo a nejsou to pouze věci. Je paradoxní, že zrovna mně samotné to trvalo takovou dobu, než jsem si dovolila dělat to, co mě opravdu ze srdce baví…

 

Třídění bylo vždycky mým koníčkem. Pravidelně si udělat pořádek ve věcech a zažít ten pocit lehkosti, když vyřazené věci pošlu dál! Vlastně žiju takový život, jaký jsem si kdysi přála. Miluji naši rodinu a náš domov. Žijeme na krásném místě v dřevěném srubu u lesa. Jsem spokojená a vděčná. Ale nebylo tomu tak vždycky.

 

Dřív jsem žila ve městě, pracovala ve velké korporaci a nedařilo se mi realizovat svá přání. Trávila jsem čas vyděláváním peněz na věci, které jsem nepotřebovala. Měla jsem jich v té době asi tak osmkrát víc, než nyní. Často mi dělaly společnost nespokojenost, přehlcenost a nerozhodnost. Vnímala jsem už tehdy, že chci žít jinak, ale nebyla jsem schopná udělat ty správné kroky k tomu, abych se posunula.

 

Velký úklid mi změnil život

Co v mém životě způsobilo změnu? Přestěhování na venkov. Klid a příroda na mě jako velmi vnímavou a citlivou bytost působí blahodárně.

 

Zásadní byl také porod mého syna – který se narodil 1,5 měsíce před termínem – v den stěhování do nového domu. Byl to pro mě velký šok. Nestihla jsem si vůbec připravit novou domácnost na příchod miminka. Na nějakou dobu jsem se odpojila od lidí a plně se věnovala mateřské roli. Chodila jsem hodně do lesa a trávila čas v přírodě.

 

Po roce a půl na mateřské jsem si uvědomila, že si potřebuji uklidit v životě a zásadně změnit stav naší domácnosti. Mít méně věcí a mnohem lépe je uspořádat. Zároveň jsem začala přemýšlet nad tím, čím se budu dále zabývat. Byla to pro mě přímo bytostná potřeba!

 

Pustila jsem se do třídění celé domácnosti a během toho jsem objevila Marii Kondo a její filozofii. Natolik mě zaujala, že se najednou objevila odpověď na otázku, kam budu profesně směřovat. Začala jsem pracovat s klienty a stala se KonMari konzultantkou.