Divadlo pro děti - Teátr Vaštar
Informace

Divadlo pro děti - Teátr Vaštar

28. Květen 2021

Máte nějakého kamaráda? A už vám někdy ten kamarád udělal něco, co se vám vůbec nelíbilo? A vy jemu? A už jste vůbec někdy zažili nějaké pořádné dobrodružství?!

Lehce poetický a těžce dobrodružný příběh o kamarádství a jeho problémech. Až do dnes bylo v příběhu pana Žabáka a jeho přátel dosahováno happy endu za pomocí klasických postupů autoritativní výchovy, odměn a trestů. My jsme se jako první na světě pokusili na Grahamovy hrdiny aplikovat nejmodernější výchovné metody! Výsledek posuďte sami! Děkujeme paní Nováčkové, Nevolové a spol.!

 

Teátr Vaštar vznikl v roce 2008 jako platforma pro naše zkoumání divadla, sebe samých v něm, jakož i světa kolem nás. Zajímá nás divadlo jako opravdová komunikace s divákem, s postavou, s autorem, s prostorem, se sebou samým, s tím, co nás přesahuje…

Název dal našemu souboru temný bůh Sredni Vaštar, kterého ve stejnojmenné povídce Hectora Munroa – Sakiho uctívá a vzývá desetiletý chlapec Conradin. Sredni Vaštar (a přítelkyně slepice) jsou Conradinovými jedinými přáteli, pomocníky a nadějí ve světě, kterému neomezeně vládne jeho k chlapeckým potřebám, touhám, fantaziím zcela nevnímavá, nenávistná pěstounka paní De Roppová. A je to právě divoký, krvavý bůh Sredni Vaštar, kdo Conradina nakonec, poněkud drasticky, z její moci vysvobodí.

Také my jsme připravení bojovat i drastickými (divadelními) prostředky. Našimi zbraněmi by měly být fantazie, hra, nadhled…


Naše práce má dvě základní větve. Jednou jsou inscenace věnované dospělému diváku a druhou inscenace “dětské”. Oběma větvím věnujeme stejnou péči, pozornost a vážnost.