Shintaido – David Franklin (USA)
Otevřené dílny

Shintaido – David Franklin (USA)

4. Květen 2021

David pochází z New Yorku, začal studovat Shintaido v Bostonu v roce 1983. Předtím studoval Tchaj-ťi (Taiji Quan) a Karate. Stal se instruktorem v roce 1990 a instruktorem 4. stupně v roce 2016. Studoval ve Spojených státech, Japonsku, Francii a Anglii a vedl kurzy a workshopy ve Spojených státech, Itálii, Anglii, Francii, Japonsku, Maďarsku, a Česku. Je držitelem třetího danu v Shintaido Karate i Shintaido Bojutsu (umění šestistopé dřevěné tyče). Je členem Shintaido of America Board of Directors (Americká správní rada pro Shintaido), je přispívajícím redaktorem do Body Dialogue (žurnál Shintaida) a je členem Shintaido of America National Technical Council (národní odborná rada pro Shintaido v USA), European Technical Committee (odborná technická rada pro Shintaido vEvropě), a International Technical and Exams Committee (mezinárodní výbor technik a zkoušek). Mezi jeho učitely patří místři Haruyoshi Ito, Masashi Minagawa, Michael Thompson Ph.D., a zakladatel dicipliny Hiroyuki Aoki.

 

Tradiční čínskou a japonskou medicinu studoval v New England School of Acupuncture (Škola akupunktury Nové Anglie) a na Boston Shiatsu School and Institute of East-West Medicine (Škola šhiatsu a ústav vychodo-západní mediciny v Bostonu). Pracoval několik let jako profesionální masér a spolu s kolegyní založili společnost, která poskytovala masáže firemním klientům v Bostonu.

 

Tchaj-ťi (Tai Chi, Taiji Quan) se David začal učit ve stylu rodiny Yang v roce 1979 s Robertem Chuckrowem Ph.D., žákem slavného čínského mistra Cheng Man-ch'inga. Mistr Cheng se přestěhoval z Taiwanu do New York v roce 1964 a byl jedním z prvních mistrů, který učil Tchaj-ťi v USA.

 

David je abolvent Harvard (bakalář kultuní antropologie), Tufts School of the Museum of Fine Arts Boston (Akademie muzea výtvarných umění v Bostnu, bakalář výtvarného umění), a Université Paris 8 (magistr digitání kultury a komunikace). Je grafik, vizuální umělec, vidograf, videoproducent, a performér. Je člen Mobius (centrum experimentálních umění v Bostonu), spoluzakladatel Pan9 (bývalý prostor performáčních umění v Bostonu), a hrál ve kultovním filmu Neovoxer.