Intuitivní bubnování
Otevřené dílny

Intuitivní bubnování

4. květen 2021

Petr Havlan

  V roce 2011 se zrodila  v mé hlavě myšlenka   vyrobit si vlastní BUBEN. Tuto myšlenku jsem zrealizoval v domácích podmínkách. Buben byl cca za měsíc HOTOV. Tak mám BUBEN, a co s ním? Následovalo nutkání NAUČIT se na ten buben hrát a těšit hudbou SEBE a OSTATNÍ. Tak jsem se učil hrát, ale nevěděl jsem jak a CO . A najednou to bylo málo. Chtěl jsem víc a vííííííííííííc a BUBNOVÁNÍ mě stále více naplňovalo radostí.

Proto jsem v roce 2012 odcestoval do AFRIKY a učil se bubnovat přímo u místních domorodců. Vstřebával jsem jejich filozofii, RYTMUS i náhled na SVĚT. Studoval jsem přímo v zemi GUINEA. Sedm týdnů jsem se učil jak hrát na Djembe pod vedením učitele Famadou Konate  přímo v Africe. Zde jsem poznal i Mansa Camio, Ton Ton Sylla.

S těmito učiteli jsem dále pokračoval i v Čechách. Dva roky jsem  také studoval v Berlíně u Franki B. Franka, který již 20 let jezdí dělat WORKSHOPY BUBNOVÁNÍ do ČR. Stále jsem v kontaktu s českými hráči na Djembe  Janem Vorlíčkem, Davidem Oplatkem, Janem Franzem,  Tomášem Kerlem a dalšími.

 

 

Bubnování se stalo mou životní VÁŠNÍ a s touto vášní bubnování vyučuji. Bubnuji s dětmi ve školkách i školách. Stejně tak pořádám workshopy pro dospělé. Také bubnuji ve firmách, na večírcích, oslavách, svatbách, ale i na festivalech.  V tomto případě volím i různá tématická zaměření pro konkrétní skupinu.