Akrobacie na šálách – Salvi Salvatore
Otevřené dílny

Akrobacie na šálách – Salvi Salvatore

4. Květen 2021

Samouk, všestranný umělec, začínal jako profesionální šermíř ve skupině Krumlovští Petrovští a Merlet. Jako šermíř hostoval v Národním divadle a v Divadle na Vinohradech.  Pracoval pod vedením režiséra Václava Martince.

Působil jako loutkoherec, chůdař, muzikant, klaun a akrobat. Připravil několik dětských loutkových inscenací. Ve své práci kombinuje cirkusové a divadelní formy.

Věnuje se technikám vzdušné akrobacie na šálách, popruzích, vertikálním laně a jiných originálních materiálech. Salvi Salvatore prohloubil své praktické zkušenosti na workshopech v Německu, Anglii, Francii a České republice (Die Etage-Berlin, Jana Korb, Samuel Jornot-ACAPA, Véronique Gougat-Cie Ascendances...).

Jako herec a akrobat se zúčastnil mimo jiné natáčení několika filmů, např. Johanka z Arku a Van Helsing.

V roce 1999 ho přizvalo ke spolupráci Divadlo Continuo na inscenaci Cirkus Vitae. Po jejím uvedení v souboru zůstal až do roku 2006, stal se jeho stálým členem a podílel se na realizaci všech inscenací(Cirkus Vitae, Mrakavy, Dokud vás sny nerozdělí, Traffic Jam, Život v Peří, Cirkus Distown, Zatmění), speciálních projektech, tvůrčích dílnách i každoročních mezinárodních setkáních „Kratochvílení“. Se Seiline Vallée vytvořil poetické a akrobatické duo v autorské inscenaci Letokruhy.

V současné době mimo jiné hostuje v Cirkuse Mlejn (v inscenaci Emilie) a účinkuje v muzikálu Quasimodo v Divadle Hybernia a v Kabaretu Lidoskop v Divadle Palace.

Pravidelně vede workshopy a umělecké dílny základů vzdušné akrobacie pro dospělé a děti (Décalages, Cirqueon-Centrum pro nový circus...).

V rámci workshopu budou mít účastníci možnost si vyzkoušet prvky závěsné akrobacie pod vedením profesionálního lektora Salviho. Workshop je určen pro děti i dospělé a bude prokládaný ukázkami akrobacie na šále i na laně.