ZRUŠENO - Paddy´s Bangers - St. Patricks night
Dění ze Sušice

ZRUŠENO - Paddy´s Bangers - St. Patricks night

Kino Sušice
20. Duben 2020

Čekali jsme do poslední chvíle, ale už nám je jasné, že St. Patrick’s Night IV neproběhne ani v náhradním termínu. 

V dnešních Sušických novinách vyšel článek, kde se dozvíte všemožné o tom, jak jsme celou St. Patrick’s Night IV připravovali.

Až se situace uklidní, věříme, že se v sušickém kině všichni ve zdraví sejdeme! Dříve jak na podzim to ale určitě nebude. Máme CD, máme knížku, film a deskovou hru! Chceme se o tom s vámi podělit.

POKYNY K VRACENÍ VSTUPNÉHO:
Pokud byly vstupenky pořízené jako e-ticket, stačí se ozvat Jakubovi Krakovčíkovi ze SIRKUSu (krakovcik@kulturasusice.cz) a do e-mailu přiložit zakoupené vstupenky. Peníze Vám budou vráceny na bankovní účet. Pokud jste si vstupenky koupili fyzicky na pokladnách, je potřeba ještě vydržet. Až bude mít SIRKUS opět otevřené pokladny, vstupné Vám na nich bude vráceno.

Viru zmar!

Vaši Paddy's Bangers 

Nemohu se nejprve nezeptat: I váš přeložený koncert musel být zrušen, máte další

termín a jak to bude se vstupenkami?

ČK: Moc nás to mrzí, ale museli jsme odvolat i náhradní termín naší St. Patrick’s Night IV. Nouzový stav v naší zemi nám nedal jinou možnost. Nechceme teď slibovat druhý náhradní termín, těžko říct, jak se bude situace vyvíjet, proto jsme se rozhodli, že akci zrušíme a budeme vracet vstupné. Pokud byly vstupenky pořízené jako e-ticket, stačí se ozvat Jakubovi Krakovčíkovi ze SIRKUSu (krakovcik@kulturasusice.cz) a do e-mailu přiložit zakoupené vstupenky. Peníze Vám budou vráceny na bankovní účet. Pokud jste si vstupenky koupili fyzicky na pokladnách, je potřeba ještě vydržet. Až bude mít SIRKUS opět otevřené pokladny, vstupné Vám na nich bude vráceno. Někde v koutku duše doufáme, že třeba na podzim by St. Patrick’s Night IV mohla proběhnout, uvidíme.

 

Na plakátech byla pozvánka nejen na koncert, ale i na film a křest CD. Prozradili byste čtenářům blíže, na co se mohou tedy stále ještě těšit?

DN: Letošní St. Patrick’s Night jsme pojali trochu jinak než předchozí ročníky. Chtěli jsme se nějakým způsobem odvděčit všem, kteří nás podpořili v naší cestě do USA, nejlépe tak, že jim kromě naší hudby nabídneme i naše zážitky z Ameriky. Místo obvyklého nacvičování nových skladeb, divadla a tvorby kulis jsme se proto zavřeli do studia a k pracovním stolům a tvořili. Nahráli jsme naše debutové CD s názvem Paddy’s Bangers s deseti irskými písněmi v našich úpravách a splnili tak přání lidem, kteří se nás na nějakou nahrávku už roky ptají. Na St. Patrick’s Night IV plánujeme toto CD pokřtít. Americké dobrodružství jsme pak zpracovali ve formě knihy, limitované edice deskové hry a především v podobě filmu Tenkrát na Západě, který bude mít v rámci večera svou premiéru. O naši hudbu a divadlo ale diváci samozřejmě nepřijdou.

 

Jak film vznikal a kdo se podílel na realizaci filmu?

ČK: Natáčelo se v podstatě od začátku do konce naší americké cesty. První záběr ve filmu je ještě ze Sušice, poslední od Golden Gate Bridge v San Franciscu. Natáčeli jsme na naši osobní techniku a co nám chybělo, to nám zajistil náš kamarád a podporovatel Bohumil Dach. Bez jeho pomoci by nejen žádný film nevznikl, ale ani bychom v té Americe pravděpodobně nebyli. Díky Bobe! Ty desítky hodin materiálu jsme pak svépomocí sestřihali do jednoho filmu, což nebylo úplně jednoduché, ale povedlo se. Za několik užitečných rad děkujeme Tadeášovi Skrbkovi.

 

Jak byste Váš film, jako jeho režiséři, charakterizovali?

ČK: Je to taková směsice dokumentů od National Geographic a seriálů Top Gear a Kdo přežije. Pokud bychom to měli zaškatulkovat, tak asi jako cestovní komedii. Škoda, že letos pravděpodobně nebude ani filmový festival v Karlových Varech. Věřili jsme si tak na dvě sošky.

DN: Já bych náš film charakterizoval jako pravou roadmovie s krásnými záběry měst a přírody, s dokumentárním komentářem ve stylu Cestománie, naším osobitým humorem a především s naší hudbou. O hudební zážitek druhé poloviny večera tedy diváci určitě nepřijdou a navíc si všechny ve filmu použité skladby můžou poslechnout v originálních verzích na našem novém CD.

 

Máte na CD nějaké hosty a kdo s vámi na albu spolupracoval?

DN: Na CD máme dva hosty na melodické nástroje. Petra Tomášková, která s námi spolupracovala už na loňské SPN3, nám nahrála party flétny; a Jana Piherová, které vděčíme za velké množství práce od přípravy občerstvení po korekturu všech textů, nahrála houslový part v nové úpravě písně Fields of Athenry. Album jsme si produkovali sami, ale těžko bychom to zvládli bez pomoci Honzy Ptáčka alias Pták Lajf z Pluto Sound GFD, který nám udělal mix a mastering. Za zmínku dále stojí pomoc místní základní umělecké školy s poskytnutím prostoru nahrávacího studia - moc děkujeme paní ředitelce Mileně Naglmüllerové,

 

Je nějaká hudební změna oproti loňským písničkám a je možné si CD koupit už nyní?

DN: Během koncertu budeme hudebně především vzpomínat, i když máme samozřejmě i nějakou tu novinku. Samotné CD pak vychází spíše ze současného repertoáru, aranže jsou ale důmyslnější, neboť studiová nahrávka poskytuje více možností. CD chceme vypustit do světa až po křtu na St. Patrick’s Night IV. Možná do té doby budeme mít i nějaké jiné koncerty, kde by se dalo CD už prodávat, chtěli jsme ale, aby se dostalo nejprve k těm, kteří si to nejvíce zaslouží - k našim příznivcům ze Sušice.

 

CD, film a koncert, to je na jeden počin dosti velká porce. Jak probíhaly přípravy a stíhali jste bez problémů?

ČK: Prakticky všechny víkendy od Vánoc až do března jsme trávili ve studiu a makali na CD a filmu. Večery a noci v týdnu jsme zase věnovali stříhání - já stříhání filmu a Dan písniček na CD a do filmu. Ostatní kluci z kapely taktéž měli spoustu práce - Tomáš „Humr“ Kotal napsal o celém výletu knížku, Zdeněk Straka se postaral o její sazbu a Tomáš Nový, nejlepší banjista (v naší kapele), se postaral o kompletní grafiku CD i knihy, a navíc na motivy našeho roadtripu vytvořil deskovou hru. No a do toho samozřejmě zkoušky a zařizování koncertu. V kině jsme chtěli hudební a vizuální zážitek díky Jirkovi Vítovcovi a Lukáši Horejšovi posunout na novou úroveň. Všechno jsme stihli a byli připraveni, bohužel nám do toho vletěl koronavirus.

 

Vaše sny Irsko i Amerika jsou splněny. Láká vás ještě další cesta?

DN: Za sebe můžu říct, že ano. Vlastně mám pocit, že to je nejlepší způsob jak zúročit to množství vynaložené práce - poznávat svět. Jen asi bude záležet, kam se posuneme v našich osobních životech. Ten čas investovaný do kapely nejvíce dlužíme doma. Třeba bychom mohli někam cestovat s našimi nejbližšími, spíše po Evropě asi. No a jestli pak něco většího? V jedné námořnické písni se zpívá „We’re bound for South Australia,“ takže kdo ví.

ČK: Souhlasím. Už od sboru jsme naučení, že nejlepší spojení pro život je cestování-hudba-přátelé. Toho se dále budeme chtít držet.