Kalendář akcí - Archív

KALENDÁŘ AKCÍ

Historické městské slavnosti v Kašperských Horách

   

6.9.2019 - 00:00
Kašperské Hory

 
 
Kašperské Hory, 22.08.2019
Šumavské Kašperské Hory vás přenesou do 60. let  
Zářijové slavnosti Šumavské Kašperské Hory, které se letos uskuteční ve dnech 6. a 7. září, navrátí celé město do 60. let 20. století. Do tohoto období návštěvníky přenese řada hudebních vystoupení jako Big band Klatovy, Beatles revival – Brouci band, Malá muzika Nauše Pepíka a The Shower. O dobovou atmosféru se dále postará muzikálové představení Šakalí léta, retro tančírna a dobová osvěžovna. Z dalšího programu jistě stojí za zmínku možnost projížďky historickým autobusem Škoda RTO, kouzelnické představení a řemeslný jarmark.
 
Pátek 6. září 2019
Páteční program se bude odehrávat v místním kině a večer návštěvníkům zpestří muzikálové představení Šakalí léta v podání divadelního souboru Tyl Rakovník. Po jeho skončení se vestibul kina promění v taneční parket a návštěvníci se budou moci těšit na šlágry z období uvolněné atmosféry 60. let. Pro všechny, kdo přijdou v dobovém oblečení, bude připraveno malé překvapení.
 
Sobota 7. září 2019
„Po loňském velkém úspěchu Kavárny Republika, jsme se rozhodli návštěvníkům přiblížit dobu 60. let také v gastronomii. Ve vestibulu kina bude připravena dobová Osvěžovna. Bude nabízet občerstvení, se kterým jste se mohli setkat v podobných provozovnách v 60. letech,“ uvedla Martina Hamáková, referent Městského kulturního a informačního střediska. Zároveň ve vestibulu bude možnost využít služeb fotoateliéru. Kreativní studio Fox Art zhotoví stylovou kabinetku v dobovém kostýmu.
 
Sobotní program na náměstí zahájí v 11:30 vystoupení oblíbených Annínských žen. Následovat bude slavností průvod městem doprovázený živou muzikou a místními spolky. Zakončením průvodu bude slavnostní ceremoniál na pódiu, během kterého dojde k udělení ceny Osobnost Kašperských Hor. 
 
Pódium na náměstí bude patřit především hudebním vystoupením. V průběhu dne se představí kapely Brouci band – The Beatles revival, The Shower, Malá muzika Nauše Pepíka a večer vyvrcholí ve velkém stylu v podání Big bandu Klatovy. Během dne na diváky čeká také taneční vystoupení ve stylu Rebelů a přijde také kouzelník Ondřej Soukup. Novinkou bude historický autobus, který přiveze zájemce ze Sušice, v mezičase sveze lidi ke hradu Kašperk a zpět a v podvečer pojede zpátky do Sušice. Po celý den bude na náměstí probíhat tradiční jarmark.
Pro dětské návštěvníky je také připraven bohatý program. Zábavu si užijí  na nádvoří radnice, kde bude ve 14:00 a v 16:30 připravena pohádka divadla Dokola z Tábora. Těšit se mohou také na plechovou střelnici, dětský koutek a projížďky na koních.
 
 
Více informací a plakát ve formátu pdf  k této akci naleznete na webových stránkách https://www.kasphory.cz/kultura/kulturni-akce/sumavske-kasperske-hory-2019 nebo na facebookovém profilu Měkis Kašperské Hory.
 
Kontakty: 
Radek Nakládal, kulturní referent, 605 314 641, kultura@kasphory.cz 
Martina Hamáková, referentka propagace a kultury, 605 275 176, propagace@kasphory.cz
 
 
 
 

Vyhledat