Kalendář akcí - Archív

KALENDÁŘ AKCÍ

SOLNÉ DOLY V HALLEINU A SALZBURG

   

27.4.2019 - 05:00
Rakousko

 

OBSAZENO! Poznejte pramen bohatství salcburských arcibiskupů – solné doly na hoře Dürrnberg nad Halleinem. Právě jim vděčí Salzburg za svou jedinečnost a barokní nádheru.

Při naší cestě vyjedeme do kopců nad město Hallein do těsné blízkosti rakousko-německé hranice. Zde navštívíme solný důl, jehož počátky jsou spojeny s činností Keltů. Cestou v dole se svezeme nejen na hornických skluzavkách, ale projdeme i pod zemí přes státní hranici.  Dobu Keltů si pak můžeme připomenout ve vedlejším skanzenu, který je věrnou kopií obydlí keltských řemeslníků a válečníků.

Poté přejedeme do nedalekého Salzburgu a prohlédneme si nejzajímavější památky města (zámek Mirabell, Mozartův rodný dům, arcibiskupskou rezidenci nebo zdejší katedrálu). Poté vyjedeme lanovkou na pevnost Hohensalzburg, jeden z nejzachovalejších středověkých hradů v celé Evropě. Z této nedobytné pevnosti se nabízí krásný výhled na město i vrcholky Alp.

V ceně je zahrnutá přeprava, cestovní pojištění a služby průvodce.

Vstupné nezahrnuté v ceně:

Solné doly v Halleinu: 21 €, děti 4-15 let 11,50 €

Pevnost Hohensalzburg: 15,50 €, děti 6-15 let 8,80 € (cena zahrnuje prohlídku pevnosti s audioprůvodcem v češtině, vstup do dalších prostor pevnosti + zpáteční jízdenku na lanovku)

Upozornění: do dolu je zakázán vstup dětem do 4 let, pro návštěvu dolu se doporučuje teplejší oblečení a pevná obuv

OBSAZENO!

 
 
 

Vyhledat