Nejtěžší šumavský závod Extreme Challenge 2013 startuje letos již po osmé!

4.9.2013   Kategorie: Sport   autor: Jan Šmatera   vložil:    přečteno: 172x , komentářů: 0

   
 

Milovníci extrémních sportů změří síly při 8. ročníku nejtěžšího šumavského závodu Extreme Challenge 2013, který startuje 12. 10. 2013 jako obvykle v Sušici. Týmy i jednotlivce z celé republiky čekají během štafetového závodu disciplíny běh, paragliding, horské kolo a kajak, to vše v náročném horském terénu. Podobné závody se konají v České republice pouze dva, jeden v Beskydech a právě Extreme Challenge v Sušici na Šumavě. Přihlásit se mohou jak amatéři, tak i profesionálové.

„Závodu se zúčastňují buď čtyřčlenné týmy, jejich složení může být mužské i ženské, ale i kombinované, minimální věk účastníka je 16 let, nebo ve druhé kategorii soutěží ti nejodolnější a nejzdatnější jedinci, každý z nich samostatně absolvuje všechny čtyři disciplíny,“ uvedl za organizátory závodu Jan Šmatera ze společnosti Offpark s.r.o.

Významnou změnou pro letošní ročník je přesun startu a cíle závodu do nově rekonstruovaného areálu ostrova Santos, odkud závod v sobotu 12. 10. v 14.00 hodin ostartuje. „Jako první se na trať vydají běžci, jejichž cílem bude po 5,8 km dlouhém výběhu s 346m převýšením magická hora Svatobor. Odsud se spustí paraglidisté, kteří přenesou pomyslný štafetový kolík opět o 335 metrů níže a na řadu přijdou bikeři. Téměř dvacet kilometrů dlouhá lahůdka vedoucí po hřebenu Svatoboru a kolem něj s celkovým více než 800 metrovým převýšením, bude jistě jedním z rozhodujících okamžiků závodu. Atraktivní předzvěst další disciplíny, a sice 20 metrů dlouhý brod, jsme zařadili i letos. Závěrečná 2,8 km dlouhá disciplína odstartuje tradičním „pátečkovským“ seskokem kajakářů z rampy do Otavy, kde bude nutné před protnutím cílové pásky na Santosu zdolat další rampu a brankoviště,“ popsal průběh celého závodu Jan Šmatera.

Poprvé se závod konal před osmi lety a díky své výjimečnosti se extrémní štafetový závod velmi rychle rozrostl až do dnešní podoby, kdy se na start postaví více jak stovka závodníků.

Extreme Challenge však není jen klasický závod, celá akce bude letos oficiálně zahájena již v pátek 11. 10 v 19.00 hodin v sušickém kině. Návštěvníci se mohou těšit na přednášku a promítání Michala Krysty z nejtěžšího závodu na světě X-Alps, kterého se účastnil. Následovat bude přednáška a povídání s Klárou Poláčkovou, první Češkou na Mt. Everest. Letos zdolala úspěšně i nejvyšší vrchol Aljašky, Mt.McKinley. Samotným závodem pak provází a moderuje jej Jan Smetana z České televize.

Příjemnou zprávou je, že letos opět po náročném sportovním odpoledni bude pro diváky i soutěžící připraven v místním hudebním klubu živý koncert kapely Neruda, sušického rodáka Romana Holého, za doprovodu excelentního zpěváka Matěje Rupperta. Dále zahrají nastupující hvězdy z jihočeských Budějovic kapela Vees. Večerní produkce začíná v 19.00 hodin.

Zúčastnit se můžete i vy! Sestavte svůj čtyřčlenný tým nebo jako jednotlivec pojďte pokořit tuhle šumavskou výzvu. Pro vítěze, ale i pro všechny účastníky, jsou i letos připraveny atraktivní ceny. Více o závodě, včetně přihlášky najdete na www.exchallenge.cz.  

zpět

komentářů: 0

 
 

Vyhledat