Opening nového skate parku v Sušici bez SODOMY GOMORY

24.7.2013   Kategorie: Sport   autor: Matěj Beránek   vložil:    přečteno: 360x , komentářů: 0

   
 

Třetí červencový týden léta páně dva třináct konečně uhasil žízeň celé skateboardové subkultury ze Sušicka. Právě v těchto dnech totiž začínají první letní pojezdy v prostoru mezi říčkou Roušarkou a koupalištěm, kde vyrostl od loňského podzimu nový betonový skate park.

Zakázku na realizaci skate parku dostala česká firma MYSTIC CONSTRUCTIONS, která vesele staví po celé republice, podepsaná je mimo jiné i pod novým parkem v Klatovech. Věhlas si ale tato společnost získala především díky každoročnímu závodu Světového poháru ve skateboardingu Mystic Sk8 Cup.

Každý dokončený stavební projekt podobného formátu si samozřejmě žádá i své slavnostní otevření. Datum křtu a jeho plánování se sice pomalu přesouvalo do roviny známého absurdního dramatu Čekání na Godota (ve kterém se čekající Godota nikdy nedočkají...), nakonec jsme se však z absurdních situací vymotali a termín openingu stanovili – křest proběhne na beton první sobotu v srpnu.

Od desáté hodiny dopoledne začne volné ježdění, které pozastaví jen slavnostní přestřižení „pupeční“ šňůry ve 13:00 a hlavní závod o tři hodiny déle. Závod se pojede formou best tricku o prize money 5.000 CZK – jednoduše řečeno, jezdci budou vyhrávat částku v závislosti na obtížnosti a kreativitě provedeného triku. Atmosféru akce dokreslí Dj Ars hrající přímo v parku, afterparty se od 20:00 přesouvá na ostrov Santos, kde vedle HC kapel a sušických raperů Korboota-Kudymana-Spiffa měla předvést svoji show i nejslavnější česká horrorcoreová skupina Sodoma Gomora -  jejichž vystoupení však bylo na popud Města Sušice ZRUŠENO!!

 

 

Událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/117576198453517

zpět

komentářů: 0

 
 

Vyhledat