PŘEHLED ČLÁNKŮ - Lidé

Archív
 

Tradiční zpívání koled

26.11.2013 Sarah Huikari

Tradiční hromadné zpívání koled na sušickém náměstí letos proběhne 11. prosince v 17:30 hod.    

 
 

DÁREK PRO VAŠE BLÍZKÉ? KULTURA!

26.11.2013 Sarah Huikari

Období svátků se kvapem blíží a vy stále netušíte, jak udělat radost svým prarodičům, nebo vnoučatům? Vybrat dárek tak, aby skutečně potěšil a zároveň přinesl i nějakou trvalejší hodnotu, se stává v této hektické době čím dál obtížnější. Sušické kulturní centrum SIRKUS si pro takové případy, které v průběhu roku často řešíme, připravilo dárkové poukazy, které potěší skutečně každého.

 
 

SUŠICKÁ POUŤ - program

26.8.2013 Sarah Huikari

Sušická pouť 30.8. – 1.9.2013.

 
 

Páter František Ferda: Příroda je lékárna boží

11.7.2013 Eduard Lískovec

Nedělní letní odpoledne 7. července mělo pro většinu sušických občanů sváteční nádech. Po výročích příchodu křesťanských věrozvěstů Konstantina a Metoděje na Velkou Moravu a upálení Mistra Jana Husa v Kostnici si účastníci požehnání zvonu na Santosu připomněli léčitele pátera Františka Ferdu, který v tento den před dvaadvaceti lety zemřel.

 
 

Report: Škrtněte si, prosím IV.

10.6.2013 Eduard Lískovec

Reportáž ze čtvrtého dílu sušické talkshow Radka Nakládala.

 
 

Reportáž: Vzpomínka na oběti zkázy + video

22.4.2013 Eduard Lískovec

Za 2. světové války bylo zavražděno přes šest miliónů židů. Tento fakt si pamatujeme ze školních lavic asi všichni. Program Sušického kulturního centra uvedený právě v tento mezinárodní den - 8. 4. (dle židovského kalendáře, který se řídí měsícem, připadá den každý rok na jiné datum) však chtěl obsah této věty přiblížit našemu reálnému dnešnímu životu. Ale je to ještě vůbec možné?

 
 

Zatni Šmejdům tipec a podepiš v kině PETICI!

12.4.2013 Sarah Huikari

  Drsné pozadí předváděcích akcí pro seniory rozkrývá celovečerní dokumentární film Silvie Dymákové a Romany MazalovéŠmejdi (ČR, 2013), který můžete zhlédnout 28. dubna a 1. května v sušickém kině.

 
 

Jom ha-Šoa: den vzpomínání na oběti holocaustu

31.3.2013 Sarah Huikari

Sušické kulturní centrum Vás srdečně zve na Jom ha-šoa - Den vzpomínání na oběti holocaustu, které proběhne v pondělí 8. dubna od 16.00 v sušickém kině.

 
 

Michal je kvítko - nejpopulárnější představení pro děti

22.2.2013 Sarah Huikari

Sušické kulturní centrum SIRKUS a Pragokoncert uvede 13. dubna dětské představení Michala Nesvadby.

 
 

Škrtněte si prosím

15.2.2013 Sarah Huikari

Kafe SIRKUS hostilo 29. ledna pilotní díl nové talkshow Škrtněte si prosím. Ta přináší do Sušice zcela nový formát zábavního pořadu, který se zrodil v hlavě moderátora akce Radka Nakládala. Ten si ku příležitosti prvního dílu talkshow pozval regionální hosty, kterými byly historik Jan Lhoták, Dívka Šumavy Kateřina Brabcová a klatovské hudební těleso Jill Trio.  

 
 

Otevře kino a přestěhuje knihy - rozhovor s Mgr.Jitkou Doubravovou

4.2.2013 

Trpělivě, krůček po krůčku, hodlá Jitka Doubravová, realizovat své vize o sušickém kulturním dění.

 
 

Kniha nevyčíslitelné hodnoty - Památky města Sušice

4.2.2013 

  Historické poznání regionu se vždy odvíjí od schopnosti místních historiků proniknout do starých písemností nebo kartografických dokumentů. Sušicko má tu výhodu, že zde pracuje PhDr. Jan Lhoták, jehož láska k Sušici se projevuje i v jeho odborné publikační činnosti. Kniha Památky města Sušice, která se na knižních pultech objevila krátce před Vánoci, vznikala sice oficiálně poslední dva roky, kdo ale zná doktora Lhotáka, ví, že se tématu věnoval již dříve a bude se mu věnovat i nadále, neboť v historických vědách neexistuje konečné poznání.

 
 
Archív
 
 

Vyhledat