Škrtněte si prosím

15.2.2013   Kategorie: Lidé   autor: Sarah Huikari   vložil:    přečteno: 798x , komentářů: 2

   
 

 

Pilotní pořad nového formátu

Kafe SIRKUS, neboli kino kavárna Sušického kulturního centra hostila 29. ledna pilotní díl nové talkshow Škrtněte si prosím. Ta přináší do Sušice zcela nový formát zábavního pořadu, který se zrodil v hlavě moderátora akce Radka Nakládala. Ten si ku příležitosti prvního dílu talkshow pozval regionální hosty, kterými byly historik Jan Lhoták, Dívka Šumavy Kateřina Brabcová a klatovské hudební těleso Jill Trio.

 

Nová možnost pro lidi si kulturně škrtnout ve svém městě”.

 

Každému z hostů se věnoval moderátor separátně, pohovořil s nimi o tematech vztahujících se k městu Sušice a šumavskému regionu. Jan Lhoták, který tři roky intenzivně pracoval na své knize Památky města Sušice, obohatil diváky o zajímavá fakta vztahující se k urbanistickým symbolům města Sušice, jakými jsou stará lékárna (Rozacínovský dům), radnice, kaple Anděla Strážce, dokonce krátce pohovořil o trpké příchutí genia loci sušického kina, které má co dočinění s požárem této části města.

 

Něžné pohlaví v talkshow reprezentovala Kateřina Brabcová, vítězka 7. ročníku soutěže o nejkrásnější dívku Šumavy za rok 2012, která vyprávěla o svých zkušenostech ze soutěže i o svém studiu a praxi, kterou zastává na plastické chirurgii. Pořad hudebně doprovázely dámy z Jill Tria (violoncello, housle, akordeon), které přednesly ústřední melodii z filmu Amélie z Montmartru Yana Tiersena a dvě skladby od Ástora Piazzolly.

 

Na další díl nové hudebně zábavné talk show se můžete těšit 12. března v 19. hodin. Hosty druhého dílu Škrtněte si prosím budou Vladimíra Tesařová (výtvarnice a sklářka), Jan Kavale (fotograf nejen Šumavy) a hudební program připraví Hellboy Jazz (Jan Ptáček - trubka, Daniel Nakládal - varhany). 

 

Záznam pilotního dílu, který pro vás připravilo studio FILMpro, budete moci zhlédnout na informačním serveru ŠumavaNet.

 

 

zpět

komentářů: 2

 
 

Vyhledat