21.03. 2019 Trio Incendio

13.3.2019   Kategorie: Dění ze Sušice   autor:    vložil: Jana Jirátová   přečteno: 46x

   
 

V roce 2017 zvítězilo Trio Incendio v prestižní soutěži Gianni Bergamo Classic Music Award ve švýcarském Luganu. Během podzimu 2018 se Trio Incendio stalo vítězem soutěží COOP Music Awards v Cremoně, Concorso Internazionale di Interpretazione Musicale “Marcello Pontillo“ ve Florencii a Soutěže Bohuslava Martinů v Praze, kde obdrželo i Cenu Bohuslava Martinů za nejlepší interpretaci autorova díla a Cenu Přemysla Pražáka. Kromě toho se jako nejmladší soubor probojovalo mezi 10 nejlepších ansámblů Soutěže ARD v Mnichově.

 

Trio Incendio je členským souborem European Chamber Music Academy (ECMA) - tato organizace pořádá pro vybrané mladé evropské ansámbly koncerty a mistrovské kurzy po Evropě, což dává triu možnost rozvíjet se na masterclassech například s Johanessem Meisslem a dalšími členy Artis Quartettu, Hatto Beyerlem (Alban Berg Quartet), Hyung-ki Joo, Avedisem Koyoumdjianem, Itamarem Golanem, Janem Talichem nebo Dirkem Mommertzem (Fauré Quartet) a představit se na koncertních pódiích v mnoha zemích.

 

V rámci Akademie komorní hudby dostalo trio možnost se představit v Berlínské filharmonii v rámci řady „Lunchkonzerte“ a na koncertě Svatovavřinecké komorní řady festivalu Pražské Jaro.

 

zpět

 
 

Vyhledat