VALENTÝNSKÝ SPECIÁL a SOUTĚŽ v Kino Sušice

12.2.2013   Kategorie: Dění ze Sušice   autor: Sarah Huikari   vložil: Administrator   přečteno: 196x

   
 


Datum 14. února je oslavováno jako svátek lásky. Pokud stále dumáte nad tím, jak tento den strávit, ať už v páru nebo sám – Kino Sušice si pro vás přichystalo speciální program, soutěž o romantickou večeři pro dva a červené víno za akční cenu v KAFE SIRKUS.

V 17. hodin uvedeme film Paříž – Manhattan, režijní debut mladé režisérky Sophie Lellouche. Ten se vymyká současným hollywoodským romantickým komediím svým inteligentním pojetím tohoto oblíbeného filmového žánru. Film vypráví o svobodné lékárnici Alice, která se snad až příliš upíná na filmy Woodyho Allena, ve kterých hledá únik ze samoty. Tato hravá komedie nostalgicky odkazuje k nezapomenutelným momentům filmové tvorby Woodyho Allena a je skvělou komedií pro každého. I pro toho, kdo jeho filmy vůbec nezná.

V 20. hodin nás stejně, jako každý čtvrtek čeká v přítmí multifunkčního sálu Filmový klub - svátek pro všechny cinefily, který přináší výběr toho nejlepšího ze světové i tuzemské kinematografie. (Pozn. Cinefilie je v čistě etymologickém smyslu slova láska k filmu. V rozšířeném významu cinefilie označuje intenzivní zájem o film, filmovou historii a filmovou teorii.) Tento den uvedeme evropský film roku rakouského režiséra Michaela Hanekeho Láska, který byl nejočekávanějším filmem festivalu v Cannes. Láska naplnila očekávání a získala Zlatou palmu, hlavní cenu mezinárodního filmového festivalu v Cannes, a pět nominací na Oscara.

 Georges a Anna jsou osmdesátníci, ale ještě nepociťují tíhu let. Oba vyučovali hudbu a z jejich živého rozhovoru po návštěvě koncertu je patrné, že je vždy spojoval soulad. Jejich dcera žije s rodinou v cizině. Jednoho dne postihne Annu výpadek paměti, první signál onemocnění. Georges se tak octne před tvrdou zkouškou. Ač sám starý a zesláblý, odmítá řešení navrhované pragmatickou dcerou. V době, kdy se pojem láska často kryje s představou sexuálního uspokojení, natočil Michael Haneke film o staré dvojici, která nepřestala cítit skutečnou lásku ani po dlouhém soužití. Bez ní by Georges nemohl o Annu pečovat doslova do posledního dechu. A jeho závěrečný akt, jakkoli extrémní, nelze chápat jinak než jako projev lásky. Meditace o stáří a umírání nemůže být veselá, ale díky tvůrci a představitelům je nezapomenutelná. 

Do soutěže se zařadíte tím, že si zakoupíte vstupenku na film LÁSKA, která bude zařazena do slosování o tyto ceny:

1. cena: večeře pro dva v Hospůdce u Štěpána

2. cena: DVD Užívej si, co to jde (Woody Allen)

3. cena: DVD Bílá Stuha (Michael Haneke)

4. cena: DVD Nevěstinec (Bertrand Bonello)

....

 

zpět

 
 

Vyhledat