PŘEHLED ČLÁNKŮ - Dění ze Sušice

Aktuální
 

Jom Ha-Šoa v Sušici

3.4.2017 

Den holocaustu a hrdinství, hebrejsky „Jom ha-šoa“ je dnem, kdy si prostřednictvím vzpomínkových obřadů připomínáme památku obětí holocaustu. Během tohoto dne budete moc absolvovat veřejné čtení jmen obětí na náměstí, slavností vernisáž putovní výstavy v Muzeu Šumavy a večerní kulturní program v příjemném prostředí Veget Café v Jablíčku.  

 
 

Vernisáž Forografické školy

13.10.2016 

Fotografická škola   vidět a zažít fotografii ...     Pro koho? Jste začínající fotograf? Staňte se na členem fotografické školy! Škola je otevřená pro všechny začínající i pokročilé fotografy, kteří by se rádi naučili lépe fotit a rozšířili své dovednosti.   Co se naučíte? Zajistíme vám jasně srozumitelný úvod do teorie, spoustu praktických ukázek, dokonalé lokace a hlavně vám ukážeme, jak to děláme my. Probereme, jak komunikovat s lidmi, které fotíte, jak nastavit foťák, jak využívat přirozené světlo, jak vidět jinak a mnoho dalšího. Snažíme se ke každému účastníkovi přistupovat individuálně.   Co budete potřebovat? Nepotřebujete „profi“ vybavení, ani hluboké vědomosti, stačí nadšení, fotoaparát a chuť stát se lepším fotografem.    Kdo tam bude?  Během jednotlivých dílen vám budou k dispozici dva zkušení lektoři Tomáš Mašek a Veronika Kohoutová Vlková. Oba jsou fotografové se spoustou zkušeností a členové Tvůrčí skupiny Šumák.   Kde budeme fotit? Každá dílna probíhá v Sušici. Fotíme převážně v exteriéru (město, louky, lesy), ale také se potkáme v ateliéru. Mimo jiné se budeme probírat vašimi snímky a ukážeme si, jak vybrat ty nejlepší.   Je pro nás důležité, aby pro vás práce ve fotografické škole byla zážitkem, díky kterému budete vždy spokojeni se svými fotografiemi. Slibujeme, že vás fotografie bude bavit.  

 
 

Den vzpomínání na oběti holocaustu Jom ha-Šoa v Sušici

29.4.2016 

Vážení,   dovolte, abych Vás co nejsrdečněji pozvala na letošní program mezinárodního dne vzpomínání na oběti holocaustu Jom ha-Šoa v Sušici. Akce proběhne pod patronací Jiřího Dientsbiera také v 10 dalších městech po České republice.

 
 

14/05/2016 Pivní festival na náměstí

21.4.2016 

Přijďte si zpříjemnit sobotní den na náměstí. Od rána budou probíhat farmářské trhy, kde se tentokrát bude soutěžit o nejlepší pivo. Po skončení farmářských trhů začne samotný pivní festival, kterého se účastní jak české, tak i německé pivovary a od 12:30 začíná program v pivním stanu, kde vystoupí Solovačka, dále se můžete těšit na šermířské vystoupení, zahraje harmonikář, budete si moct poslechnout Blues a do konce večera Vás bude provázet hudební skupina Memento. Těšíme se na Vás

 
 

Sušické kino nabídne autentický zážitek z ruského baletu

11.3.2013 Sarah Huikari

  Nejmoderněji vybavené šumavské kino nabídne již potřetí autentický divácký zážitek z přímých přenosů a záznamů baletních představení jednoho z nejstarších tanečních souborů na světě. V neděli 31. března v 16.45 hodin se můžete těšit na záznam baletního představení Esmeralda patřící ke klasickému repertoáru Velkého divadla v Moskvě (Bolšoj Těatr), kterým bylo před 2 lety po několikaleté rozsáhlé rekonstrukci slavnostně znovuotevřeno.   

 
 

Burlesque - další koncert v Kafe SIRKUS

23.2.2013 Sarah Huikari

Plzeňská kapela Burlsesque vystoupí v pátek 8. března v kavárně sušického kina. Tato kapela je hudebním uskupením sestávajícím z herců a profesionálních muzikantů z plzeňského Divadla Alfa. Kapela Burlesque je unikátní díky zpěvu Mileny Jelínkové a bicím Matyáše Vordy (Mandrage).

 
 

V Sokolovně vystoupí jedna z nejslavnějších českých travesti skupin

20.2.2013 Sarah Huikari

26. února vystoupí v Sokolovně jedna z nejznámějších travesti skupin v České republice - Screamers se svojí show Kdopak by se konce bál.   

 
 

VALENTÝNSKÝ SPECIÁL a SOUTĚŽ v Kino Sušice

12.2.2013 Sarah Huikari

Kino Sušice a distribuční společnost Artcam si pro vás připravili soutěž o romantickou VEČEŘI PRO DVA v Hospůdce u Štěpána.

 
 

Nespoutaný Django je tarantinovka jako vyšitá

4.2.2013 

Kultovní režisér Quentin Tarantino natočil jižanské drama z období před vypuknutím Občanské války, jehož hlavním hrdinou je otrok Django. Ten má šanci získat díky nájemnému lovci lidí dr. Schultzovi svobodu, pokud se mu povede dopadnout vraždící bratry Brittlovi. Djangovi se tak zároveň naskytne příležitost najít ženu, kterou musel před lety nedobrovolně opustit. Ani jeden z hlavních hrdinů však netuší, jak blízko jsou nejnebezpečnějšímu dobrodružství svého života.

 
 

Sólový koncert Zdeňka Vřešťála v Kafe SIRKUS

4.2.2013 

22. února se můžete těšit na další ze série pravidelných koncertů, které pořádá Sušické kulturní centrum v kino kavárně Kafe SIRKUS. Tentokrát k nám zavítá folkový písničkář, významný hudební producent a člen kapel Nerez a Neřež Zdeněk Vřešťál se svým sólovým recitálem.

 
 

Bolšoj balet "Don Quijote" v Sušickém kině

4.2.2013 

Druhým řadovým projektem sušického kina, který přináší přímé přenosy a záznamy baletů z Velkého divadla v Moskvě, bude záznam slavného baletu Don Quijote vídeňského skladatele, dirigenta a houslisty Ludwiga Minkuse, který se uskuteční 10. února v 15.45 hodin.

 
 

Co v Sušických novinách nebylo…a mělo být "Srdeční záležitost"

3.2.2013 Jiří Venclík

  Letošní Vánoce pro mne osobně byly srdeční záležitostí hned z několika důvodů. Poprvé po zhruba deseti letech od smrti rodičů jsem byl se svojí rodinou v Sušici přes celé svátky a po dlouhé době jsem měl přes celé svátky pracovní volno a mohl jsem se věnovat rodině a kamarádům, které za normálních okolností dost zanedbávám přesně v tomto pořadí.

 
 
Aktuální
 
 

Vyhledat