JAROSLAV HUTKA na Mouřenci

15.6.2017   Kategorie: Cestování   autor:    vložil: Jakub Krakovčík   přečteno: 82x

   
 

Šumavský Mouřenec rozezpívá legendární písničkář Jaroslav Hutka
 Po necelém roce se do kostela sv. Mořice nad Annínem vrací Jaroslav Hutka. Na Mouřenci vystoupí ve čtvrtek 6. července od 19 hodin. Český písničkář, folkový hudebník a skladatel byl signatářem Charty 77 a od roku 1978 žil v emigraci v Nizozemsku. Po pádu komunismu se 25. listopadu 1989 vrátil do Československa a zpíval na manifestaci na Letenské pláni. Nejvíce ho proslavila jeho píseň Krásný je vzduch (Náměšť). Dnes si vydává svou tvorbu sám. Vypaluje si doma CD, sám si kreslí a tiskne obaly a sám je prodává nebo rozdává na svých koncertech. Svou edici pojmenoval "Samopal".
„Jsem rád, že se Jaroslavu Hutkovi loni na Mouřenci líbilo a že tedy přijíždí do tohoto malebného kostelíku znovu. Věřím, že si lidé v tomto mimořádném prostředí rádi zazpívají oblíbené písničky přímo s jejich autorem,“ říká předseda pořádajícího spolku Přátelé Mouřence Lukáš Milota.
Vstupenky k sezení stojí 200 korun a zájemci si je mohou koupit v předprodeji v kině v Sušici, na internetové stránce www.sirkus.cz nebo v infocentrech v Kašperských Horách a Hartmanicích. Vstupenky bude možné koupit také přímo u kostela před koncertem. Zde budou k dostání i vstupenky ke stání za 150 korun. Po koncertě je pro zájemce připravena večerní a později i noční prohlídka kostela, kostnice a malého muzea.  

zpět

 
 

Vyhledat