Kalendář akcí - Archív

KALENDÁŘ AKCÍ

Lidé z vosku - Museum of abnormal people

   

25.4.2019 - 10:00
Salonek v Hotelu Svatobor

 

NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ NAVŠTÍVIT VÝSTAVU
 
Voskové figuríny mají několikasetletou tradici. Původně byly vyráběny za účelem posmrtné rekonstrukce znetvořených obličejů před pohřebním obřadem.
 
Naše figuríny pocházejí z muzea v Petrohradě, které před několika lety vyhořelo, a tato výstava je jednou z posledních svého druhu na světě.
 
Všechny exponáty byly vytvořeny podle historických pramenů, při výrobě se použily pravé lidské vlasy a lékařské oční implantáty, proto sochy působí dokonale živým dojmem.
 
V naší expozici předkládáme nejen umělecká díla, ale také Vás seznámíme s velice poutavými osudy lidí, jejichž vzhled byl prapodivnou hříčkou přírody a kteří se od pradávna v naší společnosti vyskytovali. Společnost se jich stranila, ale současně byla přitahována jejich zvláštnostmi. I přes jejich postižení z těchto lidí vyvěrala neskutečná síla a odhodlání vzepřít se osudu a předvést okolí svůj neobyčejný vzhled jako dar – proto často pracovali v cirkusech a panoptikách a často se naučili neuvěřitelným kouskům, kterými ještě více podněcovali zvědavost návštěvníků.

 
 
 

Vyhledat