Galerie Sirkus

Provozovatel:

Sušické kulturní centrum, příspěvková organizace, galerie@kulturasusice.cz

V objektu sušického kina vznikl po kompletní rekonstrukci budovy nový galerijní prostor určený k prezentaci výtvarného umění. Galerie nabízí transdisciplinární výběr napříč současným výtvarným uměním (malba, grafiky, kresby, konceptuální umění, grafický design, ilustrace, videoart, instalace a objekty, …). Koncept a dramaturgie galerijního prostoru se zaměřuje zejména na současnou výtvarnou scénu a významné regionální umělce, či umělecké aktivity spojené s pošumavským regionem.

   Galerie zahájila svůj provoz 28. září 2012 výstavou významného sušického rodáka Miloslava Čelakovského, která byla přichystána ku příležitosti jeho 75. narozenin. Závěrečným výstupem pana Čelakovského k této výstavě je 11 nových grafik se sušickou tematikou, které budou věnovány Městu Sušice a trvale vystaveny v prostorách nového Komunitního centra Káčko.

PŘEHLED ČLÁNKŮ - Galerie SIRKUS

Archív
 

Nic nepíšu. Máma.

10.2.2016 

Libuše Jarcovjáková, fotografie a Akad. mal. Marie Jančová, kresby   

 
 

28. 11. 2015 - 17. 1. 2016 Výstava Lenky Zvěřinové

19.11.2015 

Lenka Zvěřinová vystudovala Akademii výtvarných umění. Nyní se věnuje převážně volné tvorbě obrazů, spolupracuje s architekty při návrzích interiérů, a provádí dekoratérské práce. Dělá také grafické návrhy, ilustrace, ale i kopie obrazů . 

 
 

První výstava soch v galerii SIRKUS

3.12.2014 

Milan Doubrava je malířem a sochařem. „Kdyby to šlo, pracoval bych jen na soše do přírody. Beton odolává povětrnostním podmínkám, je trvanlivý," říká.

 
 

25.11.2014 od 18,00 - Komentovaná prohlídka: Milan Doubrava,Posel podzimu

18.11.2014 

Milan Doubrava je malířem a sochařem. „Kdyby to šlo, pracoval bych jen na soše do přírody. Beton odolává povětrnostním podmínkám, je trvanlivý," říká.

 
 

Zlatíčka - Lenka Sýkorová

17.9.2014 
 
 

Výstava: Magická krajina - K4 -

22.4.2014 Markéta Bibzová

Skupina výtvarníků Plzeňského kraje

 
 

Tereza Říčanová - malířka a ilustrátorka

4.2.2014 Markéta Bibzová

Výstava potrvá od 8.2. - 21.3.2014 Vernisáž: 8.2.2014 v 17,00

 
 

GALERIE PO 50 LETECH PŘEDSTAVÍ DESKY S DESATEREM

13.11.2013 Michal Chmelenský & Sarah Huikari

Putovní výstava „Židovské komunity na Sušicku“ 20. listopadu konečně doputuje i do Sušice. V městské Galerii SIRKUS na vás během vernisáže bude čekat odhalení desek desatera z bývalé sušické synagogy a předpremiérové uvedení dokumentárního snímku České televize, který je věnován sušickému a dlouhoveskému židovskému hřbitovu. 

 
 

Unikátní výstava dětských obrazů

21.10.2013 Sarah Huikari

Ve středu 16. října proběhlo v sušické Galerii SIRKUS slavnostní zahájení výstavy, která představuje mezinárodní umělecký projekt „Umění bez hranic“. V galerii můžete zhlédnout 30 pláten, které společně vytvářely děti ze speciálních škol z Chamu, Merklína a Sušice. Idea německého výtvarníka Alexeje Costy, který přišel s nápadem výměny rozmalovaných obrazů mezi žáky těchto škol, vznikla již v roce 2011.

 
 

Posledních 5 dní můžete proniknout do hlubin šumavských pláten

10.10.2013 Sarah Huikari

Poslední srpnový víkend proběhla v sušici tradiční pouť, v rámci které se uskutečnilo i několik zajímavých kulturních akcí. Jednou z nich bylo i slavnostní zahájení nové výstavy v Galerii SIRKUS Tief drin im Böhmerwld, která přináší pohled na malířská plátna vzniknuvší během česko-německých sympózií v obci Kvilda v letech 2008, 2009 a 2012. 

 
 

Výstava „Umění bez hranic“ přijíždí do Sušice

8.10.2013 Ed Lískovec

V Galerii SIRKUS můžete od 16. října spatřit 30 velkých pláten, která vznikla zcela mimořádným způsobem. Dva roky si na základě nápadu chamského výtvarníka Alexeje Costy speciální škola v Merklíně vyměňovala rozkreslené obrazy se Speciální školou St.Gunthera v Chamu. 

 
 

Znovuobjevování Sušice s architektkou

3.10.2013 Šárka Sodomková

V sobotu 5. října proběhne v Sušici v rámci DNŮ ARCHITEKTURY Procházka s architektkou Šárkou Sodomkovou.

 
 

Z šumavských hlubin do sušické galerie

21.8.2013 Sarah Huikari

Pozvánka na slavnostní otevření nové výstavy v Galerii SIRKUS - Trief drin im Böhmerwald.

 
 

Galerie se otevřela studentům

11.7.2013 Sarah Huikari

V posledním týdnu tohoto školního roku nabídla městská Galerie SIRKUS komentované prohlídky pro studenty ze Sušice a okolí.   

 
 

Výstava Miroslava Šislera PRODLOUŽENA

24.6.2013 Sarah Huikari

Pro velký úspěch bude bilanční výstava Miroslava Šislera s názvem ATRAKTORY Z VELHARTIC prodloužena do 25. srpna.

 
 

Výstava filmových plakátů 60-let

26.4.2013 Sarah Huikari

  Galerie SIRKUS si pro příznivce výtvarného umění a dějin české kinematografie připravila speciální výstavu filmových plakátů ze 60. let. O Stylový hudební doprovod vernisáže se postará nadějné hudební duo Hellboy's Jazz.

keywords: Výstava, plakáty, výtvarné umění, grafický design, galerie

 
 

Malují ústy, nohama a srdcem

25.3.2013 Andrea Staňková

Vernisáží 5. března byla v galerii SIRKUS zahájena unikátní výstava obrazů umělců malujících ústy a nohama. Vystavující výtvarníci jsou lidé, kteří úrazem, nemocí či vrozenou vadou ztratili tvořivou schopnost rukou.

 
 

Krátké ohlednutí za výstavami

4.2.2013 

Podívejme se co krátka historie prozatím nabídla.  

 
 

Galerie SIRKUS vystavuje textilní obrazy Michala Pěchoučka

31.1.2013 Sarah Huikari

Zveme vás na výstavu s názvem "že čas je jít spát…", která je až do 2. března k vidění v galerijním prostoru Sušického kulturního centra Sirkus. Výstava se tematicky zaměřuje na křehké vnitřní momenty, které doprovázejí usínání a spánek, jenž je základní potřebou všeho živého. Mezi vystavujícími díly jsou k vidění i textilní asambláže jednoho z mála českých umělců uznávaných i v zahraničí Michala Pěchoučka, držitele prestižní Ceny Jindřicha Chalupeckého, který bezesporu patří k nejoriginálnějším a nejzajímavějším osobnostem na současné české umělecké scéně. Dále vystavují: Kristýna Erbenová a Surrealistická skupina Lenka Vítková - Pavel Havrda, Sláva Sobotovičová, Blanka Švédová a Kateřina Zochová.

 
 

<<  <  1  2  > >>

Archív
 
 

Vyhledat