Galerie Sirkus

Provozovatel:

Sušické kulturní centrum, příspěvková organizace, galerie@kulturasusice.cz

V objektu sušického kina vznikl po kompletní rekonstrukci budovy nový galerijní prostor určený k prezentaci výtvarného umění. Galerie nabízí transdisciplinární výběr napříč současným výtvarným uměním (malba, grafiky, kresby, konceptuální umění, grafický design, ilustrace, videoart, instalace a objekty, …). Koncept a dramaturgie galerijního prostoru se zaměřuje zejména na současnou výtvarnou scénu a významné regionální umělce, či umělecké aktivity spojené s pošumavským regionem.

   Galerie zahájila svůj provoz 28. září 2012 výstavou významného sušického rodáka Miloslava Čelakovského, která byla přichystána ku příležitosti jeho 75. narozenin. Závěrečným výstupem pana Čelakovského k této výstavě je 11 nových grafik se sušickou tematikou, které budou věnovány Městu Sušice a trvale vystaveny v prostorách nového Komunitního centra Káčko.

Výstava Miroslava Šislera PRODLOUŽENA

24.6.2013   Kategorie: Galerie SIRKUS   autor: Sarah Huikari   vložil:    přečteno: 1413x , komentářů: 0

   
 

Vernisáž výstavy s názvem Atraktory z Velhartic, která proběhla na slunovrat (21. června) v sušické městské Galerii SIRKUS, zaznamenala velmi silný ohlas. Nová expozice akademického malíře Miroslava Šislera, jež bilancuje jeho desetileté působení v Pošumaví (Hory Matky Boží a Velhartice), přitáhla pozornost lidí z blízkého i dalekého okolí. Svou přítomností nás poctily výrazné osobnosti z Plzně, či z Prahy, v čele s jedním z nejrenomovanějších popularizátorů vědy u nás RNDr. Václavem Cílkem. Ten pronesl úvodní slovo, v němž zdůraznil autorovo působení na Akademii výtvarných umění v Praze, kde studoval v ateliéru u prof. Jiřího Sopka, který měl výrazný vliv na Šislerovy koloristické malby. Název výstavy Atraktory z Velhartic vychází z komunikačního šumu na trajektorii Šisler – Cílek - Sopko.

Co je to Atraktor a jak vypadá silové pole v podobě barevného horizontu krajiny zachyceného na velkoformátová plátna se můžete přesvědčit až do 25. srpna ve výstavním prostoru v budově kina.

 

 

zpět

komentářů: 0

 
 

Vyhledat