Galerie Sirkus

Provozovatel:

Sušické kulturní centrum, příspěvková organizace, galerie@kulturasusice.cz

V objektu sušického kina vznikl po kompletní rekonstrukci budovy nový galerijní prostor určený k prezentaci výtvarného umění. Galerie nabízí transdisciplinární výběr napříč současným výtvarným uměním (malba, grafiky, kresby, konceptuální umění, grafický design, ilustrace, videoart, instalace a objekty, …). Koncept a dramaturgie galerijního prostoru se zaměřuje zejména na současnou výtvarnou scénu a významné regionální umělce, či umělecké aktivity spojené s pošumavským regionem.

   Galerie zahájila svůj provoz 28. září 2012 výstavou významného sušického rodáka Miloslava Čelakovského, která byla přichystána ku příležitosti jeho 75. narozenin. Závěrečným výstupem pana Čelakovského k této výstavě je 11 nových grafik se sušickou tematikou, které budou věnovány Městu Sušice a trvale vystaveny v prostorách nového Komunitního centra Káčko.

Výstava filmových plakátů 60-let

26.4.2013   Kategorie: Galerie SIRKUS   autor: Sarah Huikari   vložil:    přečteno: 879x

   

keywords: Výstava, plakáty, výtvarné umění, grafický design, galerie

 

 

Galerie SIRKUS si pro příznivce výtvarného umění, grafického designu a dějin české kinematografie připravila speciální výstavu filmových plakátů ze 60. let. Jedná se o unikátní výběr 30 autorských plakátů ze sbírek filmové galanterie Terryho ponožky, která si klade za cíl znovuoživit zájem veřejnosti o tuto velmi výraznou a ceněnou kapitolu českého výtvarného umění. Jejich sbírky čítají na 10 000 plakátů, není tedy divu, že mají Terryho ponožky za dobu své existence na kontě ohromující množství realizovaných výstav, jak v České republice, tak v zahraničí.

 

Přijďte se pokochat exponáty z 60. let, během kterých se dynamicky a vrcholně formovala tvář československého filmového plakátu. Ten v osobách svých prvních tvůrců navazoval na meziválečnou českou avantgardu, sovětský konstruktivismus, kreativním způsobem využíval koláž a dával čím dál mocněji zaznít rodícím se dobovým výtvarným stylům a směrům.

 

// Galerie se nachází v 1. patře sušického kina (Sušického kulturního centra)

Otevřeno je Po-Pá od 9:00 - 16:00 // Mimo otevírací dobu na vyžádání klíčů v kanceláři SIRKUS 

SO, NE - na vyžádání klíčů u obsluhy KAFE SIRKUS 

 

 

zpět

 
 

Vyhledat