Galerie Sirkus

Provozovatel:

Sušické kulturní centrum, příspěvková organizace, galerie@kulturasusice.cz

V objektu sušického kina vznikl po kompletní rekonstrukci budovy nový galerijní prostor určený k prezentaci výtvarného umění. Galerie nabízí transdisciplinární výběr napříč současným výtvarným uměním (malba, grafiky, kresby, konceptuální umění, grafický design, ilustrace, videoart, instalace a objekty, …). Koncept a dramaturgie galerijního prostoru se zaměřuje zejména na současnou výtvarnou scénu a významné regionální umělce, či umělecké aktivity spojené s pošumavským regionem.

   Galerie zahájila svůj provoz 28. září 2012 výstavou významného sušického rodáka Miloslava Čelakovského, která byla přichystána ku příležitosti jeho 75. narozenin. Závěrečným výstupem pana Čelakovského k této výstavě je 11 nových grafik se sušickou tematikou, které budou věnovány Městu Sušice a trvale vystaveny v prostorách nového Komunitního centra Káčko.

Malují ústy, nohama a srdcem

25.3.2013   Kategorie: Galerie SIRKUS   autor: Andrea Staňková   vložil:    přečteno: 348x

   
 

Vernisáží 5. března byla v galerii SIRKUS zahájena unikátní výstava obrazů umělců malujících ústy a nohama. Vystavující výtvarníci jsou lidé, kteří úrazem, nemocí či vrozenou vadou ztratili tvořivou schopnost rukou. Mnozí z nich jsou upoutáni na lůžko či invalidní vozík. Ve svém každodením životě jsou závislí na pomoci druhých lidí. Přesto se nevzdali, žijí s odhodláním, studují, malují... To co zde bylo a je k vidění na zdech galerie je silný zážitek. Ale to, co předváděli následující den po otevření výstavy, to doslova bralo dech. Přijeli a ukázali, jak tvoří.

(více o této vernisáži a workshopu se dočtete v reportáži Sušických novin - 6/2013 - 24. ročník)

 

zpět

 
 

Vyhledat