Galerie Sirkus

Provozovatel:

Sušické kulturní centrum, příspěvková organizace, galerie@kulturasusice.cz

V objektu sušického kina vznikl po kompletní rekonstrukci budovy nový galerijní prostor určený k prezentaci výtvarného umění. Galerie nabízí transdisciplinární výběr napříč současným výtvarným uměním (malba, grafiky, kresby, konceptuální umění, grafický design, ilustrace, videoart, instalace a objekty, …). Koncept a dramaturgie galerijního prostoru se zaměřuje zejména na současnou výtvarnou scénu a významné regionální umělce, či umělecké aktivity spojené s pošumavským regionem.

   Galerie zahájila svůj provoz 28. září 2012 výstavou významného sušického rodáka Miloslava Čelakovského, která byla přichystána ku příležitosti jeho 75. narozenin. Závěrečným výstupem pana Čelakovského k této výstavě je 11 nových grafik se sušickou tematikou, které budou věnovány Městu Sušice a trvale vystaveny v prostorách nového Komunitního centra Káčko.

Václav NĚMEC • Zápisník

28.1.2020   Kategorie: Galerie SIRKUS   autor:    vložil: Jakub Krakovčík   přečteno: 51x

   
 

Galerie Sirkus Sušice Vás zve v pátek 31. 1. 2020 od 18 hodin na zahájení výstavy fotografií Václava Němce - Zápisník.

Václav Němec (*1965) je fotograf a také dramaturg výstav v kině Kotva v Českých Budějovicích.

„Ve svém nekonečném fotografickém „on the road“ cyklu Zápisník se nesnažím dokumentovat místo svého dočasného pobytu, spíše zaznamenávám vizuální a výtvarné, pocitové a symbolické aspekty reality. Své fotografie nearanžuji, pracuji z útržky žitého světa. Fotím bez ladu a skladu to, co mě zajímá a skládám z toho svůj cestovní zápisník.“

 

zpět

 
 

Vyhledat