Galerie Sirkus

Provozovatel:

Sušické kulturní centrum, příspěvková organizace, galerie@kulturasusice.cz

V objektu sušického kina vznikl po kompletní rekonstrukci budovy nový galerijní prostor určený k prezentaci výtvarného umění. Galerie nabízí transdisciplinární výběr napříč současným výtvarným uměním (malba, grafiky, kresby, konceptuální umění, grafický design, ilustrace, videoart, instalace a objekty, …). Koncept a dramaturgie galerijního prostoru se zaměřuje zejména na současnou výtvarnou scénu a významné regionální umělce, či umělecké aktivity spojené s pošumavským regionem.

   Galerie zahájila svůj provoz 28. září 2012 výstavou významného sušického rodáka Miloslava Čelakovského, která byla přichystána ku příležitosti jeho 75. narozenin. Závěrečným výstupem pana Čelakovského k této výstavě je 11 nových grafik se sušickou tematikou, které budou věnovány Městu Sušice a trvale vystaveny v prostorách nového Komunitního centra Káčko.

Tomáš Hauser - Zpřítomnění

25.11.2019   Kategorie: Galerie SIRKUS   autor:    vložil: Jakub Krakovčík   přečteno: 174x

   
 

Galerie Sirkus Sušice Vás zve v pátek 29. 11. 2019 od 18 hodin na zahájení výstavy Tomáše Hausera Zpřítomnění.

Výstava linorytů z autorských bibliofilií Tomáše Hausera, jejíž stěžejní částí jsou grafické listy k básním Františka Klišíka. Tomáš Hauser žije a pracuje v Miřeticích u Vacova na Šumavě.

 

zpět

 
 

Vyhledat