Galerie Sirkus

Provozovatel:

Sušické kulturní centrum, příspěvková organizace, galerie@kulturasusice.cz

V objektu sušického kina vznikl po kompletní rekonstrukci budovy nový galerijní prostor určený k prezentaci výtvarného umění. Galerie nabízí transdisciplinární výběr napříč současným výtvarným uměním (malba, grafiky, kresby, konceptuální umění, grafický design, ilustrace, videoart, instalace a objekty, …). Koncept a dramaturgie galerijního prostoru se zaměřuje zejména na současnou výtvarnou scénu a významné regionální umělce, či umělecké aktivity spojené s pošumavským regionem.

   Galerie zahájila svůj provoz 28. září 2012 výstavou významného sušického rodáka Miloslava Čelakovského, která byla přichystána ku příležitosti jeho 75. narozenin. Závěrečným výstupem pana Čelakovského k této výstavě je 11 nových grafik se sušickou tematikou, které budou věnovány Městu Sušice a trvale vystaveny v prostorách nového Komunitního centra Káčko.

Výstava Galerie SIRKUS - Bylo-nebylo, ale před padesáti lety začalo - 50. výročí SDS

16.10.2019   Kategorie: Galerie SIRKUS   autor:    vložil: Jakub Krakovčík   přečteno: 153x

   
 

Galerie je dne 09.11.2019 z důvodu konání konference SportTrend UZAVŘENA. Děkujeme za pochopení

Bylo-nebylo, ale před padesáti lety začalo

Umístěnka mne přivedla do Strašína. S hrstkou dětí jsem nadšeně začal nacvičovat Bílé a růžové peřiny Petra Ebena a divil se, proč to ty děti nesvedou, když je to jenom dvojhlas.

V osmašedesátém jsem nastoupil v Petrovicích a o rok později konečně v Sušici, kde jsem ze školního sborečku postupně slepoval dětský sbor. Při tom jsem začal jezdit na sbormistrovské semináře, kde jsem obdivoval a poslouchal, jak to dělají v Severáčku, v Radosti, v Kantiléně, u Motýlů a u Brabenců, v Semilech a Netolicích. Dodnes to slyším, kolik máš dětí? Třicet. Máš přípravku? Ne. …..

            A tak jsme začali s opravdovými soustředěními a výměnami po celé republice. Po deseti letech jsme získali v Olomouci Zlatou palmu. Dětí přibývalo, vznikly přípravky Včelky, Sluníčka a Broučci. U klavíru nejdéle vydržela Libuška Rebstöcková. Máme také štěstí, že kolegové ze ZUŠ dodnes s našimi zpěváky připravují instrumentální doprovody a že se sborem spolupracovala řada profesionálních umělců. ….

Josef Baierl

 

K významnému jubilejnímu výročí Sušického dětského sboru uspořádala Galerie Sirkus ve spolupráci se SDS dokumentární výstavu zachycující na fotografiích, notových zápisech, plakátech či oceněních současných i minulých průřez padesátiletou historií sušického hudebního tělesa, které ovlivnilo život několika generací.

Výstavu můžete zhlédnout do 24.11.2019.

 

zpět

 
 

Vyhledat