Galerie Sirkus

Provozovatel:

Sušické kulturní centrum, příspěvková organizace, galerie@kulturasusice.cz

V objektu sušického kina vznikl po kompletní rekonstrukci budovy nový galerijní prostor určený k prezentaci výtvarného umění. Galerie nabízí transdisciplinární výběr napříč současným výtvarným uměním (malba, grafiky, kresby, konceptuální umění, grafický design, ilustrace, videoart, instalace a objekty, …). Koncept a dramaturgie galerijního prostoru se zaměřuje zejména na současnou výtvarnou scénu a významné regionální umělce, či umělecké aktivity spojené s pošumavským regionem.

   Galerie zahájila svůj provoz 28. září 2012 výstavou významného sušického rodáka Miloslava Čelakovského, která byla přichystána ku příležitosti jeho 75. narozenin. Závěrečným výstupem pana Čelakovského k této výstavě je 11 nových grafik se sušickou tematikou, které budou věnovány Městu Sušice a trvale vystaveny v prostorách nového Komunitního centra Káčko.

František Řežáb – Vltava.

13.6.2019   Kategorie: Galerie SIRKUS   autor:    vložil: Jakub Krakovčík   přečteno: 163x

   
 

Galerie Sirkus Sušice Vás zve ve středu 19. června 2019 od 18 hodin na zahájení výstavy František Řežáb – Vltava.

František Řežáb (1907-1999) byl učitel a malíř. Ve svých učitelských začátcích působil mimo jiné V Nicově u Kašperských Hor nebo na Čachrově. Krajina jižních Čech odkud pocházel a také Šumava byly hlavním námětem jeho malířské tvorby. Inspirován symfonickou básní Bedřicha Smetany Vltava vytváří v sedmdesátých letech minulého století stejnojmenný cyklus obrazů. Jemné pastely jsou poctou řece a její krajině.

 

zpět

 
 

Vyhledat