Galerie Sirkus

Provozovatel:

Sušické kulturní centrum, příspěvková organizace, galerie@kulturasusice.cz

V objektu sušického kina vznikl po kompletní rekonstrukci budovy nový galerijní prostor určený k prezentaci výtvarného umění. Galerie nabízí transdisciplinární výběr napříč současným výtvarným uměním (malba, grafiky, kresby, konceptuální umění, grafický design, ilustrace, videoart, instalace a objekty, …). Koncept a dramaturgie galerijního prostoru se zaměřuje zejména na současnou výtvarnou scénu a významné regionální umělce, či umělecké aktivity spojené s pošumavským regionem.

   Galerie zahájila svůj provoz 28. září 2012 výstavou významného sušického rodáka Miloslava Čelakovského, která byla přichystána ku příležitosti jeho 75. narozenin. Závěrečným výstupem pana Čelakovského k této výstavě je 11 nových grafik se sušickou tematikou, které budou věnovány Městu Sušice a trvale vystaveny v prostorách nového Komunitního centra Káčko.

Olga Hrachová & Marie Vechová • PLÁTNO A BARVY

28.8.2018   Kategorie: Galerie SIRKUS   autor:    vložil: Jakub Krakovčík   přečteno: 152x

   
 
V galerii Sirkus se sešly dvě výtvarnice, Paní Olga Hrachová ze Sušice a paní Marie Vechová
z Plzně, sušická rodačka. Jejich setkání jistě není náhodné. Obě jsou výtvarnými pedagožkami, které rozdělují svůj pracovní den mezi vyučování a výtvarnou tvorbu. Spojuje je též přátelství z doby
společného vysokoškolského studia, které přetrvává dodnes. Nicméně. Charakter jejich vlastního
díla je značně odlišný.

zpět

 
 

Vyhledat