Galerie Sirkus

Provozovatel:

Sušické kulturní centrum, příspěvková organizace, galerie@kulturasusice.cz

V objektu sušického kina vznikl po kompletní rekonstrukci budovy nový galerijní prostor určený k prezentaci výtvarného umění. Galerie nabízí transdisciplinární výběr napříč současným výtvarným uměním (malba, grafiky, kresby, konceptuální umění, grafický design, ilustrace, videoart, instalace a objekty, …). Koncept a dramaturgie galerijního prostoru se zaměřuje zejména na současnou výtvarnou scénu a významné regionální umělce, či umělecké aktivity spojené s pošumavským regionem.

   Galerie zahájila svůj provoz 28. září 2012 výstavou významného sušického rodáka Miloslava Čelakovského, která byla přichystána ku příležitosti jeho 75. narozenin. Závěrečným výstupem pana Čelakovského k této výstavě je 11 nových grafik se sušickou tematikou, které budou věnovány Městu Sušice a trvale vystaveny v prostorách nového Komunitního centra Káčko.

Krátké ohlednutí za výstavami

4.2.2013   Kategorie: Galerie SIRKUS   autor:    vložil: Administrator   přečteno: 225x

   
 

2. výstava: KT Art – skupinová výstava výtvarných umělců klatovského regionu  8. prosince – 31.ledna

Vystavující: Alena Anderlová, Václav Fiala, Ladislav Sýkora, Jindřich Bílek, Josef Pospíchal, Zdeňka Dvořáková, Gustav Fifka, Pavel Hubený, Erika Kohoutová, Jarmila Štěpánková, Petr Štěpánek, David Bílek 

                                    

3.výstava: „že čas je jít spát...“ - si klade za cíl představit výraznou mladou generaci výtvarných umělců (mezi nimi i Michala Pěchoučka držitele prestižní ceny Jindřicha Chalupeckého). Ta se ve své prezentaci tématicky zaměří na křehké vnitřní momenty, které doprovázejí usínání a spánek, jenž je základní potřebou všeho živého.

Vystavují:
Michal Pěchouček, Kristýna Erbenová, Surrealistická skupina Lenka Vítková - Pavel Havrda, Sláva Sobotovičová, Blanka Švédová, Kateřina Zochová

Výstava potrvá do 2. března 2013!

 

zpět

 
 

Vyhledat