Galerie Sirkus

Provozovatel:

Sušické kulturní centrum, příspěvková organizace, galerie@kulturasusice.cz

V objektu sušického kina vznikl po kompletní rekonstrukci budovy nový galerijní prostor určený k prezentaci výtvarného umění. Galerie nabízí transdisciplinární výběr napříč současným výtvarným uměním (malba, grafiky, kresby, konceptuální umění, grafický design, ilustrace, videoart, instalace a objekty, …). Koncept a dramaturgie galerijního prostoru se zaměřuje zejména na současnou výtvarnou scénu a významné regionální umělce, či umělecké aktivity spojené s pošumavským regionem.

   Galerie zahájila svůj provoz 28. září 2012 výstavou významného sušického rodáka Miloslava Čelakovského, která byla přichystána ku příležitosti jeho 75. narozenin. Závěrečným výstupem pana Čelakovského k této výstavě je 11 nových grafik se sušickou tematikou, které budou věnovány Městu Sušice a trvale vystaveny v prostorách nového Komunitního centra Káčko.

DAN BÁRTA • VÁŽKY • fotografie

5.4.2018   Kategorie: Galerie SIRKUS   autor:    vložil: Jakub Krakovčík   přečteno: 398x

   
 

Galerie Sirkus Sušice Vás srdečně zve v neděli 15.dubna 2018 od 17 hodin na zahájení výstavy fotografií Dana Bárty s názvem Vážky.

„Fotím vážky víc než dvacet let. Opodstatňují moje cestování po světě, dávají mému životu jeden z rozměrů, vděčím jim za mnoho pěkných chvil, skrze ně nahlížím přírodu jako celek. Mám rád je a mám rád koneckonců i to focení. Uklidňuje mne a vzrušuje zároveň.“ (D.B.)

Nedělní podvečer doladí (nejen) z vlastních skladeb Jan Kaňka na trombón v doprovodu Nikoly Kalinové na klavír.

 

zpět

 
 

Vyhledat