Galerie Sirkus

Provozovatel:

Sušické kulturní centrum, příspěvková organizace, galerie@kulturasusice.cz

V objektu sušického kina vznikl po kompletní rekonstrukci budovy nový galerijní prostor určený k prezentaci výtvarného umění. Galerie nabízí transdisciplinární výběr napříč současným výtvarným uměním (malba, grafiky, kresby, konceptuální umění, grafický design, ilustrace, videoart, instalace a objekty, …). Koncept a dramaturgie galerijního prostoru se zaměřuje zejména na současnou výtvarnou scénu a významné regionální umělce, či umělecké aktivity spojené s pošumavským regionem.

   Galerie zahájila svůj provoz 28. září 2012 výstavou významného sušického rodáka Miloslava Čelakovského, která byla přichystána ku příležitosti jeho 75. narozenin. Závěrečným výstupem pana Čelakovského k této výstavě je 11 nových grafik se sušickou tematikou, které budou věnovány Městu Sušice a trvale vystaveny v prostorách nového Komunitního centra Káčko.

OBRAZY SVĚTA - Tereza Říčanová

1.6.2017   Kategorie: Galerie SIRKUS   autor:    vložil: Jakub Krakovčík   přečteno: 486x

   
 

Galerie SIRKUS Sušice Vás srdečně zve v sobotu 10. června 2017 od 17 hodin na vernisáž výstavy OBRAZY SVĚTA malířky a ilustrátorky TEREZY ŘÍČANOVÉ.

Unikátní cyklus obrazů je skutečnou obrazovou „knihou“ zobrazující prazákladní témata a prostředí lidské existence jako jsou vesmír, vzduch, moře, les, město, hrady, pouště… která člověk od pradávna zabydloval svou fantazií i reálnými událostmi.

Součástí sobotní vernisáže bude též divadelní kus Černá paní. Hororový příběh zahraje autorka osobně.

Výstava je určena dětem i dospělým!

Galerie Sirkus děkuje nakladatelství Baobab za vstřícnou pomoc při přípravě výstavy.  Knihu Obrazy světa (soubor 14 map s průvodcem), která je zatím poslední z řady autorčiných knih vydaných v tomto nakladatelství, si budete moci zakoupit v rámci výstavy.

 

Kdo máte chuť, nenechte si ujít výtvarnou dílnu s Terezou Říčanovou! Vytvořte si vlastní „obrazy světa“ v neděli 11.6. od 15 hodin v Galerii Sirkus. Dospělým pomůžou děti!

zpět

 
 

Vyhledat