Galerie Sirkus

Provozovatel:

Sušické kulturní centrum, příspěvková organizace, galerie@kulturasusice.cz

V objektu sušického kina vznikl po kompletní rekonstrukci budovy nový galerijní prostor určený k prezentaci výtvarného umění. Galerie nabízí transdisciplinární výběr napříč současným výtvarným uměním (malba, grafiky, kresby, konceptuální umění, grafický design, ilustrace, videoart, instalace a objekty, …). Koncept a dramaturgie galerijního prostoru se zaměřuje zejména na současnou výtvarnou scénu a významné regionální umělce, či umělecké aktivity spojené s pošumavským regionem.

   Galerie zahájila svůj provoz 28. září 2012 výstavou významného sušického rodáka Miloslava Čelakovského, která byla přichystána ku příležitosti jeho 75. narozenin. Závěrečným výstupem pana Čelakovského k této výstavě je 11 nových grafik se sušickou tematikou, které budou věnovány Městu Sušice a trvale vystaveny v prostorách nového Komunitního centra Káčko.

ORDINÁRIUM | RADOMIL UHLÍŘ | MALBY

5.1.2017   Kategorie: Galerie SIRKUS   autor:    vložil: Jakub Krakovčík   přečteno: 620x

   
 

Galerie SIRKUS Sušice Vás srdečně zve v sobotu 14.1.2017 od 17 hodin na zahájení výstavy ORDINÁRIUM za osobní účasti autora obrazů Radomila Uhlíře.

 

Radomil Uhlíř začínal v 80. letech minulého století jako hudebník, zpěvák, performer, herec, režisér v souborech Ultrapunk, Dvouletá fáma, Vizita, Sklep, Ženy, Kvartet doktora Konopného. S jednotlivými soubory vydal nespočet CD i DVD. Zatím poslední album seskupení Uhlíř-Chadima-Jandourek-Jirucha-Kaplan nazvané též Ordinárium vyšlo v prosinci 2016.

Radomil Uhlíř hrál v mnoha českých a zahraničních filmech. V letech 1995-99 pracoval jako režisér a scénárista rozhlasových her pro Český rozhlas, stanice Vltava a Praha, a též jako moderátor a režisér kultovního rádia Limonádový Joe.  Pro Českou televizi natočil v roce 1997 dvě zdařilé televizní hry Zkouška ohněm a Jasnovidně objevovati sebe sama.

Výtvarnému umění se Radomil Uhlíř věnuje od roku 1992 s četnými pauzami. V roce 1992 s muži ze souboru Ženy vytvořil Výtvarný spolek Kučera, který se věnoval kromě práce s tradičními formáty také happeningu a tvorbě klipů. Je zastoupen v četných galeriích a českých i světových soukromých sbírkách. Výstava v sušické galerii Sirkus představí průřez pracemi z let 2013 – 2016.

zpět

 
 

Vyhledat