Galerie Sirkus

Provozovatel:

Sušické kulturní centrum, příspěvková organizace, galerie@kulturasusice.cz

V objektu sušického kina vznikl po kompletní rekonstrukci budovy nový galerijní prostor určený k prezentaci výtvarného umění. Galerie nabízí transdisciplinární výběr napříč současným výtvarným uměním (malba, grafiky, kresby, konceptuální umění, grafický design, ilustrace, videoart, instalace a objekty, …). Koncept a dramaturgie galerijního prostoru se zaměřuje zejména na současnou výtvarnou scénu a významné regionální umělce, či umělecké aktivity spojené s pošumavským regionem.

   Galerie zahájila svůj provoz 28. září 2012 výstavou významného sušického rodáka Miloslava Čelakovského, která byla přichystána ku příležitosti jeho 75. narozenin. Závěrečným výstupem pana Čelakovského k této výstavě je 11 nových grafik se sušickou tematikou, které budou věnovány Městu Sušice a trvale vystaveny v prostorách nového Komunitního centra Káčko.

Unikátní výstava dětských obrazů

21.10.2013   Kategorie: Galerie SIRKUS   autor: Sarah Huikari   vložil:    přečteno: 438x

   
 

Ve středu 16. října proběhlo v sušické Galerii SIRKUS slavnostní zahájení výstavy, která představuje mezinárodní umělecký projekt „Umění bez hranic“. V galerii můžete zhlédnout 30 pláten, které společně vytvářely děti ze speciálních škol z Chamu, Merklína a Sušice. Idea německého výtvarníka Alexeje Costy, který přišel s nápadem výměny rozmalovaných obrazů mezi žáky těchto škol, vznikla již v roce 2011.

  (Alexej Costa na vernisáži v sušické Galerii SIRKUS - foto: Michal Selinger)

Než se tato idea zhmotnila do podoby finálních obrazů - absolvovala plátna několik přeshraničních cest. Ačkoliv se děti a zároveň tvůrci těchto obrazů potýkají s různými druhy handicapů, vstupovaly svou tvorbou zdařile do světa rozmalovaných obrazů jiných dětí, které jsou na tom obdobně, ale jsou od nich vzdáleny několik desítek kilometrů.

(Předávání květin dětským spoautorům ze Sušice - foto: Michal Selinger)

 
Výsledné práce projektu „Umění bez hranic“ byly poprvé vystaveny v prostorách radnice města Cham, poté byly prezentovány na zámku v Merklíně a nyní dorazily i do Sušice, aby byly veřejně vystaveny pohromadě v městské galerii výtvarného umění. Po poslední výstavní etapě bude ukončena i probíhající aukce a dojde k vyhodnocení nabídek zájemců o koupi jednotlivých obrazů. Výtěžek z celé akce bude rozdělen mezi speciální školou St. Gunthera v Chamu a ZŠ speciální DČCE Merklín – Sušice.


(Divadelní představení Píseň kramářská v podání dětí speciální školy v Sušici – foto: Michal Selinger)

Díky mezinárodnímu výtvarnému projektu „Umění bez hranic“ spojila německé a české děti  společná zkušenost s barvami a plátny, skrze kterou překročily hranice dvou zemí i hranice svých handicapů.


Výstava Galerie SIRKUS „Umění bez hranic“ potrvá do 17. listopadu 2013.

Instalace: Eva & Sarah Sofia Huikari & Miroslav Šisler

GALERIE SIRKUS 16/10 – 17/11 2013

zpět

 
 

Vyhledat