Galerie Sirkus

Provozovatel:

Sušické kulturní centrum, příspěvková organizace, galerie@kulturasusice.cz

V objektu sušického kina vznikl po kompletní rekonstrukci budovy nový galerijní prostor určený k prezentaci výtvarného umění. Galerie nabízí transdisciplinární výběr napříč současným výtvarným uměním (malba, grafiky, kresby, konceptuální umění, grafický design, ilustrace, videoart, instalace a objekty, …). Koncept a dramaturgie galerijního prostoru se zaměřuje zejména na současnou výtvarnou scénu a významné regionální umělce, či umělecké aktivity spojené s pošumavským regionem.

   Galerie zahájila svůj provoz 28. září 2012 výstavou významného sušického rodáka Miloslava Čelakovského, která byla přichystána ku příležitosti jeho 75. narozenin. Závěrečným výstupem pana Čelakovského k této výstavě je 11 nových grafik se sušickou tematikou, které budou věnovány Městu Sušice a trvale vystaveny v prostorách nového Komunitního centra Káčko.

Posledních 5 dní můžete proniknout do hlubin šumavských pláten

10.10.2013   Kategorie: Galerie SIRKUS   autor: Sarah Huikari   vložil:    přečteno: 358x

   
 

Poslední srpnový víkend proběhla v sušici tradiční pouť, v rámci které se uskutečnilo i několik zajímavých kulturních akcí.

Jednou z nich bylo i slavnostní zahájení nové výstavy v Galerii SIRKUS Tief drin im Böhmerwld, která přináší pohled na malířská plátna vzniknuvší během česko-německých sympózií v obci Kvilda v letech 2008, 2009 a 2012.

Jakým směrem se ubírá současná tuzemská malba ovlivněná historií, přírodou a geniem locci Šumavy se můžete přesvědčit v galerijním prostoru sušického kina už jenom do 14. října...

 

 

 

zpět

 
 

Vyhledat