Galerie Sirkus

Provozovatel:

Sušické kulturní centrum, příspěvková organizace, galerie@kulturasusice.cz

V objektu sušického kina vznikl po kompletní rekonstrukci budovy nový galerijní prostor určený k prezentaci výtvarného umění. Galerie nabízí transdisciplinární výběr napříč současným výtvarným uměním (malba, grafiky, kresby, konceptuální umění, grafický design, ilustrace, videoart, instalace a objekty, …). Koncept a dramaturgie galerijního prostoru se zaměřuje zejména na současnou výtvarnou scénu a významné regionální umělce, či umělecké aktivity spojené s pošumavským regionem.

   Galerie zahájila svůj provoz 28. září 2012 výstavou významného sušického rodáka Miloslava Čelakovského, která byla přichystána ku příležitosti jeho 75. narozenin. Závěrečným výstupem pana Čelakovského k této výstavě je 11 nových grafik se sušickou tematikou, které budou věnovány Městu Sušice a trvale vystaveny v prostorách nového Komunitního centra Káčko.

Výstava „Umění bez hranic“ přijíždí do Sušice

8.10.2013   Kategorie: Galerie SIRKUS   autor: Ed Lískovec   vložil:    přečteno: 462x , komentářů: 1

   
 

V Galerii SIRKUS můžete od 16. října spatřit 30 velkých pláten, která vznikla zcela mimořádným způsobem. Dva roky si na základě nápadu chamského výtvarníka Alexeje Costy speciální škola v Merklíně vyměňovala rozkreslené obrazy se Speciální školou St.Gunthera v Chamu.

Děti z obou škol tak postupně dotvářely jednotlivá společná díla a přestože se musí vyrovnávat s velkými handicapy, výsledek je velice zdařilý. Přijďte se sami přesvědčit. Výstava začíná vernisáží 16. října v 10 hodin. Pro případné zájemce je tu navíc možnost si obrazy během výstavy rezervovat a v závěru projektu koupit. Výtěžek z celé akce bude rozdělen – polovina do německé a polovina do české školy.

Možná někteří nevíte, co má škola z Merklína společného se Sušicí. Tuto pro některé občany zásadní souvislost vysvětluje zástupce ředitele Mgr. Iva Fišerová.....

Celý článek vyjde v Sušických novinách 10. října.

zpět

komentářů: 1

 
 

Vyhledat