Galerie Sirkus

Provozovatel:

Sušické kulturní centrum, příspěvková organizace, galerie@kulturasusice.cz

V objektu sušického kina vznikl po kompletní rekonstrukci budovy nový galerijní prostor určený k prezentaci výtvarného umění. Galerie nabízí transdisciplinární výběr napříč současným výtvarným uměním (malba, grafiky, kresby, konceptuální umění, grafický design, ilustrace, videoart, instalace a objekty, …). Koncept a dramaturgie galerijního prostoru se zaměřuje zejména na současnou výtvarnou scénu a významné regionální umělce, či umělecké aktivity spojené s pošumavským regionem.

   Galerie zahájila svůj provoz 28. září 2012 výstavou významného sušického rodáka Miloslava Čelakovského, která byla přichystána ku příležitosti jeho 75. narozenin. Závěrečným výstupem pana Čelakovského k této výstavě je 11 nových grafik se sušickou tematikou, které budou věnovány Městu Sušice a trvale vystaveny v prostorách nového Komunitního centra Káčko.

Znovuobjevování Sušice s architektkou

3.10.2013   Kategorie: Galerie SIRKUS   autor: Šárka Sodomková   vložil:    přečteno: 265x

   
 

V sobotu 5. října proběhne v Sušici v rámci DNŮ ARCHITEKTURY Procházka s architektkou Šárkou Sodomkovou.

Uděláme si malou bojovku a zkusíme se podívat na dobře známá místa z trochu jiné perspektivy. Možná uvidíme věci, které jsme ještě neviděli, snad  jako děti, a už jsme je zapomněli. Společně také vytvoříme emoční mapu Sušice, kde si najdeme místa, která máme rádi, která jsou zajímavá i ta z kterých jde trochu strach.

Začátek v sobotu 5.10. 2013 ve 14.hodin u kašny na náměstí.

Téma bude určitě moderna. Pro vzkvétající Sušici, myslím, inspirativní období.

zpět

 
 

Vyhledat