Pozvánka na výstavu prací umělců malujících ústy a nohama

22.2.2013   Kategorie: Galerie SIRKUS   autor: Sarah Huikari   vložil:    přečteno: 364x , komentářů: 0

   
 

 

Vážení,

 

dovolte abychom vás jménem Sušického kulturního centra pozvali na výstavu prací umělců malujících ústy a nohama (UMÚN), jejíž vernisáž se uskuteční 5. března v 17 hodin v Galerii SIRKUS. Nakladatelství UMÚN (www.umun.cz) ve spolupráci s Galerií SIRKUS představí výtvarné práce hendikepovaných umělců, kteří úrazem, nemocí či vrozenou vadou ztratili tvořivou schopnost rukou. Uměleckou tvorbu těchto malířů pravděpodobně znáte v podobě velmi oblíbených pohlednic, přání a kalendářů.

„Sjednocujícím motivem a cílem těchto umělců bylo a zůstává ukázat veřejnosti, že ani člověk s postižením není v životě pasivní, ale tvoří a pracuje podle svých možností jako všichni ostatní lidé. Snaží se v životě prosadit, pro druhé něco vytvořit, být také užitečným,“ dodává vedení nakladatelství UMÚN.

 

Následující den proběhne setkání malířů s žáky a studenty ze Sušicka (9.30 - 11.30), kde budou děti moci konfrontovat své dosavadní práce s vystavujícími umělci. Dále si prostřednictvím workshopu zkusí techniky výtvarného projevu hendikepovaných a podívají se, jak malují samotní umělci.

 

Od 4. do 30. dubna pak bude Galerie SIRKUS prezentovat výsledné práce žáků a studentů sušického regionu, na kterých třídy průběžně pracovaly.

 

zpět

komentářů: 0

 
 

Vyhledat