Kalendář akcí

ARCHÍV AKCÍ

Cestovatelská přednáška • Za opojnými krásami Skotské vrchoviny

   

25.9.2018 - 17:00
Kino Sušice

 

Za opojnými krásami Skotské vrchoviny

Příroda, svoboda a whisky. Tři lákadla typická nejen pro Skotskou vysočinu, the Highlands, či gaelsky A' Ghàidhealtachd, ale pro celé Skotsko. 
Sušická rodačka Karolína Lískovcová strávila rok na univerzitě v největším městě Skotska, v Glasgow. 
Můžete se tedy těšit na zajímavý a autentický náhled do života ve Skotsku, výjimečné skotské mentality a tamních zvyklostí. Například se dozvíte, že tartanový kilt nebývala vždy významná tradice, jak se všeobecně věří, rozhodně je ale stále symbolem svobody, a to i co se týče oné věčné otázky „co je pod ním?!“. Naproti tomu výroba whisky je na mnoha místech obdobná jako před mnoha staletími a Karolína nabídne škálu typů, kde takovou whisky ochutnat.
Také upozorní na slasti a strasti spojené s populárními destinacemi, povypráví o Loch Ness-ské příšeře, která překvapivě není skotské národní zvíře! Uslyšíte také o stanování na útesech severního pobřeží i výpravě na Ben Nevis, nejvyšší vrchol Velké Británie. Na své si přijdou také milovníci slavných filmů a seriálů ze skotského prostředí!
Skotsko bylo ohodnoceno jako druhá nejatraktivnější destinace roku 2017 podle serveru Rough Guides. Po této přednášce jim jistě dáte za pravdu.
Budeme se na Vás těšit 25. září v 17:00 v kině Sušice.

 
 
 

Vyhledat